Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Söin 5 Valion Pingviini tuuttia

Vierailija
10.10.2025 |

Onko paljon? Oli halvalla mobiilietuna. Ostin kaks laatikkoa.

Kommentit (33)

Vierailija
21/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Joo varmaan oli halvalla, kun Valio ei ole tehnyt pingviinituutteja 20 vuoteen.

Onhan. https://www.kespro.com/tuotteet/pingviini-tuutti-6x67g-kuningatar-lakto…

Ei ole Valion. Valmistaja on Froneri, entinen Unilever.

Siis Nestle, joka on Fronerin tytäryhtiö. Unilever osti Ingmannin jäätelötuotannon.

Vierailija
22/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et syönyt. Valio ei valmista Pingviini-tuutteja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Maha ei jäätelöllä pienene.

No en mä mahan takia niitä syökään. Maun takia syön.

Mahaan ne kuitenkin menee.

Vierailija
24/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Maha ei jäätelöllä pienene.

No en mä mahan takia niitä syökään. Maun takia syön.

Mahaan ne kuitenkin menee.

Ja sieltä ympäri kehoa.

Vierailija
25/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Maha ei jäätelöllä pienene.

No en mä mahan takia niitä syökään. Maun takia syön.

Mahaan ne kuitenkin menee.

Mahaan kaikki menee mitä syö.

Vierailija
26/33 |
10.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Maha ei jäätelöllä pienene.

No en mä mahan takia niitä syökään. Maun takia syön.

Mahaan ne kuitenkin menee.

Ei ne mulla mee. Oon alieni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
27/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

S kaupoissa on 8 tuutin pakkaus joka maksaa n 1, 20e. Tuutille tulee hintaa 15 senttiä. Ja maistuu jäätelölle. Toisin kuin vastaava Lidlissä joka maistuu vedeltä.

Vierailija
28/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä makua?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
29/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palstan anorektisen akat, jotka elää peruna-kukkakaalisosekeitolla saa halvauksen pelkästä ajatuksesta!

Vierailija
30/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

S kaupoissa on 8 tuutin pakkaus joka maksaa n 1, 20e. Tuutille tulee hintaa 15 senttiä. Ja maistuu jäätelölle. Toisin kuin vastaava Lidlissä joka maistuu vedeltä.

Et ole näköään lukenut sen pakkauksen tuotesisältöä.

Vesi, maitojauhe, glukoosisiirappi, palmu- ja kookosrasva, aromit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
31/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

S kaupoissa on 8 tuutin pakkaus joka maksaa n 1, 20e. Tuutille tulee hintaa 15 senttiä. Ja maistuu jäätelölle. Toisin kuin vastaava Lidlissä joka maistuu vedeltä.

Syö sinä vaan paskaa, mutta älä pliis tule väittämään että se on hyvää.

Vierailija
32/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kesällä oli lähimarketissa Mövenpickin suklaajätskipurkki jostain syystä 2,49 kpl. Tuli ihan nuoruus mieleen kun sitä söi. Oli todella erilaista kuin halvat jäätelöt. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
33/33 |
11.10.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Maha ei jäätelöllä pienene.

No en mä mahan takia niitä syökään. Maun takia syön.

Mahaan ne kuitenkin menee.

Mahaan kaikki menee mitä syö.

Mutta jäätelö jää roikkuvaksi röllykäksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi