Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tärykalvo puhkes korvatulehduksen takia...

Vierailija
13.04.2007 |

...,eilen korvasta valui päivän mittaan runsaasti mätää. Nyt korva vaan humisee, kuulo täysin kateissa. Muilla kokemuksia; kauanko kestää ennenkuin kuulo palautuu ja korva toimii taas normaalisti?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

pahasti oli korva tulehtunut ja märkää täynnä. Rutisi ja paukkui, kipu oli kova. Kuulo oli tosi paljon alentunut normaalista lääkäriin mennessä. Viikon antibioottikuurin jälkeen kuulo vieläkin hieman heikko ja korvat vielä rutisee ja vinkuu. Parempaan päin ollaan kuitenkin jo menossa. Että tuskin alle viikossa sullakaan on helpotusta luvassa. Tsemppiä!

Vierailija
2/2 |
13.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

...sitten paine hellitti, mutta kipu jatkui lähes sietämättömänä vielä vrk:n ennenkuin antibiootti alkoi vähän puremaan. Tän kokemuksen kautta ymmärrän hyvin pienten muksujen korvaitkuja; sellasta kipua en toivois pahimmalle vihamiehellenikään!

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kahdeksan