Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vuonna miekka ja kirves kohtasin epäilyttävän miehen

Vierailija
14.09.2025 |

Tavattiin pari kertaa. Hän oli hauska ja juttu luisti.

Sen jälkeen homma muuttui oudoksi. Hän soitti minulle monta kertaa päivässä, kotiin, töihin ja kaikkialle. Olin antanut hänelle oman puhelimeni numeron, mutta hän kaivoi jostain esiin myös työnumeroni. Hän soitti vartin välein työnumerooni, kun en vastannut omassa numerossani. Hän kyttäsi minua kuin lasta.

Hän kävi yhteensä kai 3-4 kertaa minun asunnossani. Kun ehdotin, että tavattaisiin välillä hänen luonaan, se ei käynyt. Sen sijaan hän pyrki kutsumaan itsensä kotiini väkisin silloinkin, kun sanoin, että haluan nyt olla yksin. Esitin, etten ole kotona enkä avannut ovea. Kerrostalo, joten väkisin hän ei sentään tullut. 

Olin lainannut hänelle erään esineen. Hän pyrki luokseni palauttaakseen lainan. En päästänyt. Esine ei ollut järin arvokas. Hän sai pitää sen.

Työpaikkani vaihtui eikä hänellä ollut puhelinnumeroa uuteen. Vaihdoin henkilökohtaisen puhelinnumeroni. Muutin toiseen kaupunkiin. Se siitä. Pääsin tyypistä eroon.

Olen nykyään onnellisesti naimisissa jonkun ihan muun kanssa.

En tiedä miksi kerron tämän. 

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa entiseltä kaveriltani. Sillä on omakin vaimo joten se selittäisi mikset voinut käydä hänen luonaan.

Vierailija
2/5 |
14.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kuulostaa entiseltä kaveriltani. Sillä on omakin vaimo joten se selittäisi mikset voinut käydä hänen luonaan.

Tyyppi asui tietojeni mukaan opiskelijasolussa, joten tuskin oli naimisissa kuitenkaan. -ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muita tyttöystäviä hänellä saattoi olla. Sitä en voi tietää. -ap. 

Vierailija
4/5 |
14.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jännittävä herrasmies. Niillä on aina jotain salaperäistä meneillään.

Vierailija
5/5 |
14.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eniten ihmettelin sitä, kun hän heittäytyi minulle isukiksi. Ihme holhoamista soitella koko ajan. Olin jo 25-vuotias. Hänen ikäänsä en kysynyt, mutta tuskin oli yli 30. 

Sitten eräs outo yksityiskohta. Ennen kuin hän muuttui kyyläksi, annoin hänen lukea muutamia pöytälaatikkoon kirjoittamiani tarinoita. Hän luki niitä ÄÄNEEN. Miksi ihmeessä? Kyllä mä tiesin mitä olin tarinoihini kirjoittanut. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kaksi