Klitoris viallinen?
Olin sellainen 8-v pilkutyttö, lainasin isosisaruksen jalkajarrutonta polkupyörää. Kovat vauhdithan sillä piti saada. En sitten osannutkaan jarruttaa käsijarruilla vaan ajoin suoraan tiiliseinään.
Auts alapäähän sattui ja verta vuosi. Tajusin myöhemmin, että silloin varmaan menetin immenkalvoni. En osannut asiaa sen ikäisenä tutkia enempää, en jutella siitä, enkä ajatella. Keskityin kavereihini ja leikkeihin. Kouluun.
No nyt, 40-vuotta myöhemmin olen elänyt asian kanssa koko elämäni. En yhtään tykkää, jos mies koskee klitoristani sormillaan, kielellään, huulillaan saadakseen minut nauttimaan. Ei, vedän miehen käden pois ja sanon, tule sisään. Se ei klitoris tuota nautintoa vaan jotain kipua, jonka haluaa pois.
En ole ollut koskaan ahkera saamaan orgasmeja, mies ei siitä välittänyt tai kysellyt. Eron jälkeen toinen mies sai minut tulemaan, hänellä olikin iso ja hyvä. Erosimme muista syistä kuin seksi.
Olen viime aikoina tutkinut asiaa itsekseni ja suihkussa klitoris tuntuu toimivan. Jos vedenpaine on kova ja lämpötila on aika kuuma. Silloin voin tuntea nautintoa, mutta sekin nautinto on lopulta laiha lohtu, jotenkin tuntuu, että herkistyn äärirajoilleni, mutta en kuitenkaan laukea. Vaikka olen yksin. Kipu tulee. Tunto on myös enemmän toisella puolella kuin keskellä. En siis saa yksin, enkä oikein yhdessä. Olenkin alkanut vältellä miehiä ja sitä, että jonkun kanssa voisi olla jotain erityistä. Mutta silti tunnen jääväni niin isosta asiasta paitsi.
Millaisia apuja tähän tilanteeseen olisi? En haluaisi mennä minnekkään seksiterapiaan tai gynelle jutella tästä. En ole puhunut asiasta koskaan kenellekään. En kenellekään. Auttakaa! Ei idioottimaisia viestejä, kiitos!
Kommentit (15)
Minusta tuo kuulostaa enemmän siltä, että asiasta kannattaisi puhua terveydenhuollon ammattilaisen kanssa kuin jonkun random palstajauhajan kanssa. Täällä kun on kaikenlaista sekopäätä seassa.
Voimia!
No mene lääkäriin. Ei neitsyys tai immenkalvo mene noin rikki, mutta mitä väliä. Mene lekuriin.
Osaan suodattaa sekopäät.
No minne se immenkalvo sitten haihtui, kun ei tullut ekalla kerralla minkäänlaista merkkiä siitä? Olin jo kuitenkin 20-v, ekalla kerralla. Ja aivan selvin päin ja tietoinen tapahtumista.
Ap
Kyselinkin, että kuka tässä voisi auttaa? Onko ainoa tie seksuaaliterapeutti tai gyne?
Ap
Kenelle sitten arvon lady haluaisi jutella, jos gyne tai terapeutti ei kelpaa?
Vierailija kirjoitti:
Osaan suodattaa sekopäät.
No minne se immenkalvo sitten haihtui, kun ei tullut ekalla kerralla minkäänlaista merkkiä siitä? Olin jo kuitenkin 20-v, ekalla kerralla. Ja aivan selvin päin ja tietoinen tapahtumista.
Ap
No ei kaikilla tule mitään " merkkiä" silloin
No kuule en tiedä. Ei ole miestäkään, jolle avautuisin ja voisimme yhdessä tutkia asiaa. On niin sairaan vaikea asia, painaa paljon ja vaikuttaa moneen asiaan. Niin vaikea!
Ap
Vierailija kirjoitti:
Osaan suodattaa sekopäät.
No minne se immenkalvo sitten haihtui, kun ei tullut ekalla kerralla minkäänlaista merkkiä siitä? Olin jo kuitenkin 20-v, ekalla kerralla. Ja aivan selvin päin ja tietoinen tapahtumista.
Ap
Kaikilla ei ole immenkalvoa ja osalla se on vain venyvämpi. Mene sinne lääkäriin.
kannattaa harjoitella leluilla, jotka stimuloi g-pistettä. Esim. n-joy pure wand.
Tarkoitatko, että tämä on henkinen ongelma? Kuinka? Minulla ei ole mitään seksitraumaa, muu kuin seinään ajaminen.
Haluaisin nauttia seksistä ja olen kyllä tosi halukas, jos on oma mies. Haluan kokeilla erilaisia asentoja. Klitoris on vaan nou nou.
Ap
No seksistä ei kyllä taida tulla valmista, jos pilluun ei saa koskea? Pitää vaan harjoittelun kautta kokeilla ne tavat millä koskettelu alkaa tuntua hyvältä ja mieluummin luotettavan kaveri kanssa! Tuntuu hullulta, mutta nainen voisi olla aluksi parempi ja hellempi kumppani kuin mies! Halukkaita varmasti löytyy!
Ei sitä kalvoa mitenkään menetä eikä se haihdu minnekään: jos sinulla on syntymästäsi asti ollut se niin siellä se silti on, sen voi yleensä nähdäkin. Sen on vaan tarkoitus joustaa vähän pois tieltä jos sisään laittaa jotain.
Toinen juttu on tosin, että se voi tunnetusti venähtää esim. ratsastaessa niin, että verta voi tulla, joten miksei ehkä tuollaisessa onnettomuudessakin?
Eihän tuo kyllä siihen klitorisongelmaan liity, mutta kai sekin periaatteessa on voinut jotenkin vaurioitua. Mutta kai siihen ihan fyysinen tutkimus vaaditaan, että saat vastauksen.
Eikö kukaan kommentoi?