vetoomuspino tuon linkityskiellon poistamiseksi.
Siis mulla menee hermot ton linkityskiellon vuoksi!!!
Aina kun kirjoittaa ihan asiallisen vastauksen johonkin niin heittää ton linkityskiellon. Ja ei anna enää muokata tekstiä.
Törkeää ja huonontaa sivustoja huomattavasti.
Nyt pitää vauvapalstan nettivastaavien tehdä asialle jotain ettei poista normaaleja viestejä!!!
Kommentit (29)
sinne vauva-lehteen. Voisivat vaikka estää vaan kuvacalleriaan pääsyn ja muualle sitten pääsisi. Eihän mistään muusta ole ollut haittaa. Laita tietoa sinne.
eli linkkejä kuitenkin voi laittaa hieman muunnellen
Sen lukee korkeintaan joku palstanvalvoja, joka ei päätä yhtään mistään.
myös huolehtia että palsta on käyttökelpoinen eli jos palstanvalvoja voisi ilmoitella asiaa eteenpäin kun tietää kehen olla yhteyksissä.
Olen itsekin " vanhaan hyvään aikaan" saanut monta sillä hetkellä tärkeää linkkiä juuri täältä.
Ei anneta tämän ketjun hävitä, vaan hoidetaan asia.
- LinneaS -
yrittää antaa jollekkin apua jossain asiassa niin sitten tekstit hukkuu.
Eli kannatetaan tätä asiaa.
Linkityksessä oli ehdottomasti hyvät puolensa. Paljon oli myös oikeasti hauskoja (ei ilkeitä) ja hyödyllisiä linkkejä.
kun tulee " linkitys kielletty" ja se peruuta homma, menkää tuolla vihreällä nuolella takaisin niin kauan kun kirjoitettu teksti tulee. Sitten laittakaa ne välit paikoille.
Ei mene teksti hukkaan.
Muuten samaa mieltä, että linkitys kiellossa ei ole mitään järkeä
Täällä kysytään toisinaan esimerkiksi lakiasioita tai jotain muuta faktaa. Itselleni on monista fakta-asioista puhuttaessa tärkeää erottaa mielipiteet, huhupuheet ja tutkitut asiat sekä mahdollisuus tarkastaa asia itse. Tästä näkökulmasta on aivan järjetöntä, että linkityskiellolla estetään mahdollisuus lähdeviitteisiin sekä hankaloitetaan ohjaamista sivuille, joista saisi lisätietoa. Jos ei ole mahdollisesta antaa lähdeviitteitä, hukkuvat asialliset tiedot usein musta-tuntuu " tietoihin" , jotka ovat virheellisiä. Itselleni tällainen keskustelu tuntuu aivan järjettömältä, jos tehdään hankalaksi tarkastaa toisen tiedot tai " tiedot" .
Ketä tällä muka suojellaan? Monesti olen täältä saanut hyviä linkkivinkkejä. Joskus joku laittaa pornoa tms. mutta se on aika vähäistä kuitenkin ja joku heti kirjoittaa, että toi oli sitten pornoa tms. asiatonta.
Ehdottomasti poistakaa linkityskielto!
Niin ja kannatan ap: n vaatimusta, vaikka tuskin tälläkään pinolla mitään väliä taas on.
Vierailija:
Niin ja kannatan ap: n vaatimusta, vaikka tuskin tälläkään pinolla mitään väliä taas on.
Mut voittehan te painaa tota vasemmalla ylhäällä olevaa nuolta, niin pääsette takaisin muokkaamaan sitä viestiä...?!
suosittu palsta on kohta entinen suosittu
ja haloo linkkejä on netti täynnä
Miksi tämä hyvä palsta piti pilata tuolla linkityskiellolla?
Ei missään muualla ole mitään linkityskieltoa?
Käsittämättömän typerää!!
ylläpito ei tee mitään poistaakseen systemaattisesti kaikkia linkkejä vaan valitsevat haluamansa
mitään linkkejä ei voida estää, koska väleillä ne saadaan tuotua osoitteena esiin
vaatii vähän työtä, mutta mitään se ei estä.
Inhoan tällaista holhousta, kaikki se mitä on webissä on julkista, paitsi vauvalehden puritaaniportaalissa
Kirjoitan ensin jonnekin muualle ja copy-pastetan tänne.
Ja muutenkin on tosiaan outoa, että vaikka koko netti perustuu linkkeihin, niin niitä ei täällä saisi käyttää. Kummaa, sillä tämäkin sivu on oikeastaan täynnä linkkejä, monet niistä jopa kuvallisia. Vaan eihän tavallisille ihmisille voi koskaan sallia mitään, koska joukkoon saattaa mahtua erikoisia tapauksia, huoh.
Tänne voi linkittää asiallisiakin linkkejä.
ja toistaiseksi turhaan. Voi kun tällä kertaa menisi viesti perille!