Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Annoin virpojille yhden patukan per vitsa. Itse neuvon lapseni niin, etta jokainen antaa hienon vitsan eika yhta oksaa, jossa kaksi hoyhenta.

Vierailija
01.04.2007 |

Sitten aloin miettiä että olinko vähän pikkumainen... Olisihan noille parille hassulle virpojalle voinut antaa kullekin oman virvonvarvon-patukan vaikka antoivatkin vain yhden oksan. Mutta eipä tästä kannattane yöunia menettää. Jotenkin vain omassa lapsuudessakin käytin enemmän vaivaa vitsojen tekoon ja palkkiotkin oli mielestäni vähän vaatimattomampia.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Konvehdit on kuitenkin niin pieniä palkkioita, ja oli niihin vitsoihin vaivaa nähty. Meillä ei käynytkään paljon lapsia, joten oli " varaa" antaa. Olen samaa mieltä siinä, että ihan älyttömiä palkkioita ei vitsoista tarvitse antaa, ja vitsan itsessään pitäisi olla kaunis, eikä mikä tahansa risu. Symbolisia lahjojahan nämä kummatkin ovat.

Vierailija
2/2 |
01.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja aina on näin ollut, samoin omat lapset antavat vitsan, vaikak heitä useampi olisi ovella

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla