Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ottaisitko lapsenvahdiksi lastenkodissa asuvan teinin?

Vierailija
27.03.2007 |

Minulla oli ilmoitus, jossa hain satunnaista lapsenvahtia, ja vastauksia tuli vain kaksi. Meitä lähinnä asuva, kokemusta omaava 16-vuotias kertoi asuvansa nuorisokodissa, ja nyt emmin uskallanko ottaa hänet...Syytä nuoriskotiin en vielä tiedä; ajattelin jutella hänen holhoojansa kanssa, mutten tiedä paljonko he voivat minulle edes kertoa.



HÄVETTÄÄ oma ennakkoluuloisuus, mutta kun kyseessä on minulle kaikkein arvokkain, eli oma lapseni...Miten toimisitte?!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja meidän tytöistä puolet olisi aivan mahtavia lapsenvahteja, toista puolta en päästäisi lähellekään kovin pieniä lapsia.. haastattele, sillä se selviää! :)

Vierailija
2/2 |
27.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haastattele. Tutustu. Älä kuitenkaan kysele liian tarkkaan/suoraan taustoista äläkä arvostelevalla äänensävyllä. Saattaisi käydä niin, että menettäisit todella hyvän lastenhoitajan :)



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kahdeksan