Hyvän yhdynnän voi muistaa loppuelämänsä ajan
Minulle on jäänyt mieleen muutama niin mukava yhdyntä, että en unohda niitä varmaan ikinä. Harmi, että nykyisen puolison kanssa ne eivät ole kummoisia.
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
Niin ja huonon
No niitä ei tarvitse jäädä muistelemaan.
Huonoon panokokemukseen liittyy omalta osaltani känni ja löysä kullini.
Tottahan tuo on. Sekä erityisen hyvät että huonot yhdyntä- ja seksikokemukset laajemminkin ovat itsellänikin jääneet vahvasti muistoihin.
Mies, joka osaa hyväillä naista sormin ja/tai suulla, jonka kanssa anatomia on yhteensopiva ja kestävyyttä löytyy sopivasti, jää kyllä ikuisesti mieleen ihanana muistona. Ikävällä tavalla mieleen jää liian kovakourainen, epävarma tai hetkessä laukeava mies. (Paitsi jos ekan laukeamisen jälkeen touhu jatkuu hyväilyillä ja myöhemmin uudella yhdynnällä.)
Olen hieman hämmästynyt, miten pitkässä suhteessa tai suhteissa olleissa keski-ikäisissä miehissä on yllättävän paljon niitä, jotka ovat suoraan sanoen huonoja seksissä.
Kyllä mä ainakin muistan yksityiskohtia nuoruuden yhdynnöistä yksistään sen takia, että ne olivat niin kiihkeitä ja tyydyttäviä kaikin tavoin. Ei pelkästään orgasmien kautta vaan myös sen kaiken läheisyyden ja tarpeen sille "body on body" yhdynnälle jota ei voinut ylittää ja se piti aina päästä toteuttamaan.
Vuosia (ja vuosia ja vuosia....) sitten sain ensimmäisen sellaisen orgasmin yhdynnässä, joka aiheutti jatko-orgasmeja pitkin päivää ja vielä seuraavanakin päivänä. En ole unohtanut tuota "ensimmäistä" (huomatkaa sitaatit) kertaani. En ollut koskaan edes tajunnut, että orgasemeja voi vaan sitten tulla ja tulla ja tulla ja tulla. Se oli aivan uskomattoman hienoa ja olen onnekas, että niitä tulee toisinaan vieläkin, siis tuossa laajuudessa.
Kyllä ne tärkeät jäävät mieleen lopuksi elämää vaikka eivät olisi olleet mitää orgasmeja. Huonotkin jäävät ikävinä mieleen. Muistatteko jonkun tämmöiseen liittyvän ihmisen myös muusta kun siitä yhdynnästä vai onko ne muistot haihtuneet?
Niin ja huonon