Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Se on lama nyt?

Vierailija
14.05.2025 |

Olen vuosien ajan käynyt eräässä varsin laadukkaassa mutta myös kalliissa ruokakaupassa Helsingissä. En tietenkään ole laskenut paljon siellä tavallisesti on asiakkaita ollut mutta on ollut hinnoista huolimatta hyvin suosittu ja aina on saanut jpnottaa kassoilla. 

Nyt oli reilun parin kk tauko käynneissä  ja kun nyt kävin niin ero entiseen on järkyttävä. Aivan hiljaista ja tuntuu että valikoimatkin on supistuneet. Ymmärrän että juuri tämän kaltainen kauppa on se josta ensimmäisenä menoja karsitaan mutta silti tuntuu surkealta jotenkin. 

Sanoisin että jos asuntovälittäjät sanovat että hinnat on kohta lähdössä nousuun niin älkää uskoko. 

 

 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
14.05.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitään nousua ei tule ennen kuin tästä sekoomuksen ja perspaskan hallituskoalitiosta päästään eroon ja tätä karmeutta on vielä Suomi-poloisella kestettävänä miltei kaksi vuotta. 

Vierailija
2/3 |
14.05.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitähän mieltä K-kauppiaat on hyvästä hallitusohjelmasta kun myynti sakkaa? 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.05.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se, että sanotaan että asuntojen hinnat on lähdössä nousuun ei ole tieteellisesti pätevä väite, vaan pikemminkin asuntomarkkinoiden peukalointia. Kyllä näitä asiantuntijoita ihmiset kuuntelevat, ketä muitakaan he voisivat kuunnella?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kahdeksan