Alle eurollakin saa kaupasta kahvipaketin. Ostaisitko rahapulassa?
Vai olisitko mielummin kokonaan ilman kahvia?
https://www.iltalehti.fi/palat/16e84661-6bb8-48d2-b2e8-51a33c4c1cce
Kommentit (13)
On tullut joskus juotua halvimpia, mutta joku yhteinen tekijä niissä on, joka saa maistumaan jauhetulta poltetulta vanerilta.
Yksi paketti kestää minulla yli 2kk joten ihan sama vaikka maksaisi 20€
Karseen makuisia nuo halpakahvit. Pahin on varmaan se k-menun halpakahvi. Mieluumin säästää sen rahan kunnon pakettiin tai odottaa tarjouksia kuin juo tuota.
Eipä ole tullut kokeiltua noita noin euron kahveja, kun hyvin harvoin tulee muutenkin juotua kahvia.
Aikoinaan oli t-kaupan sinivalkoiset niin niissä oli hyvä halpiskahvi.
Vieroitin itseni kofeiinista, etten ole päihteistä riippuvainen ja voin vaikka lähteä jalkapatikkaan, eikä tarvitse pakata kofeiinia mukaan kahviraivoa hillitsemään. Muutamia pahoja kahviraivoja nähneenä en halua samanlaiseksi.
Ihan sama mitä maksaa. Aamulla juon kupillisen cappuccinoa ja loppupäivän vihreää teetä.
Ostan vain tarjouksista ja juon yhden kupin päivässä. Järkevämi tapa kuin juoda jotain pahaa, mistä ei tykkää.
Mitähän pötyä tämä alle euron kahvikin on kun halpis xtrakin maksaa n. 3e
Vierailija kirjoitti:
Mitähän pötyä tämä alle euron kahvikin on kun halpis xtrakin maksaa n. 3e
Niinhän ne maksaa. Pakko maksaa vähän enemmän kun ei se halvin kura auta mitään kun tekee mieli kahvia. Eikä ole pakko ostaa kalleinta. Kahvia voi helposti maustaa esim. kaneli ja vanilijajauhe toimivat suodatin kahviin. Sinne vaan pussiin mutta vähän koska maistuu helposti liikaa.
Tai reilulla eurolla. Mutta kuitenkin...ap