Minkä takia joku mies haluaa tehdä tahallaan mustasukkaiseksi?
Olen varattu ja valitettavasti ihastunut. En tietenkään ole kertonut hänelle tätä, mutta varmaan punastelen ja kiemurtelen kuin teini hänen lähellään.
Tosin mies varmaan tietää tämän, kun on alkanut vihjailla mulle tosi rohkeasti (siis flirttaa, kysyy kahville ja kaljalle, koskee ym.) ja tekee mua tahallaan mustasukkaiseksi sitten seuraavana päivänä puhumalla muista naisista.
Kumpikaan ei tunnu kivalta, olisin vaan ollut mielelläni häneen salaa ihastunut, kun mulla on kotona asiat mukavasti ja kiva aviomies, joka ei pienestä ihastuksesta pahastu.
Miksi te miehet ette voi kohdella kunnioittavasti naisia? Täytyykö olla urpo?
Mulle olisi riittänyt ihan vaan satunnaisesti juttelu kesken työpäivän ja pieni flirtti. Kiva tulla töihin jne.
Kommentit (5)
Koska se toimii naisiin. Ajattelet häntäjatkuvasti ja kirjoittelet jopa nettiin.
Jännämiehen työkalupakki.
Ap, oletko tosissasi? Kuulostat lapselliselta.
Ja sinäkö käyttäydyt mielestäsi kunnioittavasti puolisoasi kohtaan?
Oksettavaa ämmä🤮
Kyllä kaikki joskus ihastuvat. Ihan normaalia elämää hei. Ohis!
Eikö olekin hölmöä kun täytyy omaa ihastustaan vältellä kun ei ole enää niin kiva olla hänen seurassaan. Ap