Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Krapulat ja jälkioireet

Vierailija
04.03.2025 |

Heti alkuun toive että viisastelijat ja moraalipoliisit olisivat hiljaa poteroissaan. Onpa taas eksistentiaalinen kriisi meneillään. Oli hemmetin hauskat pippalot vkl lauantaina ja sitä odotti kuin kuuta nousevaa. Noin puolitoista kk tätä ennen ilman pisaraakaan eli tulee juhlittua suht harvakseltaan. Noh tulipa juhlittua liiankin kovaa ja olot ja mielialat ovat sen mukaiset. Tykkään juhlimisesta silloin kun on sen aika, ja ei löydy oikein mitään jarrua / keskitietä silloin.

Kyllä tässä miettii jtn muutosta näihin harvoihinkin juhlimishetkiin, en oikeasti vaan jaksa näitä väsymyksiä, ahdistuksia / masennuksia ja veteliä olotiloja. Noh otan nyt seuraavat vajaa 3 kk varmaan ihan iisisti ja mietin, että jaksaako enää aiheuttaa itselle näitä kärsimyksiä edes harvakseltaan. Osaisinko vaan juhlia jotenkin hillitymmin, vaikka kuinka tekisi mieli irrotella 100lasissa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.03.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alkoholi on p aska päihde josta joutuu kärsimään liikaa vähästä nautinnosta. Täysin ilman päihteitä on aivan liian tylsää. Siksi ratkaisu on vähemmän haitallinen päihde. Kaksinaismoralistit saa saarnata ei kiinnosta yhtään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kahdeksan