Kuinka tärkeää sinulle nainen on, että miehellä on suht uusi ja hieno auto?
Itselleni todella tärkeää. En suostu vanhan auton kyytiin.
Kommentit (107)
Ei yhtään tärkeää, kun käytän julkisia ja vuokraan auton tarvittaessa.
Ei ollenkaan tärkeää. Uusi ei tarvitse olla, kunhan sitä ei tarvitse koko ajan käyttää huollossa.
Minulle on tärkeämpää että mies on fyysisesti hyvässä kunnossa ja kulkee lyhyet matkan kävellen tai pyöräillen. Jos auto on, niin toivoisin ettei elämä ja status pyöri sen ympärillä. Kallis ja epäkäytännöllinen, iso auto on minusta nolo ja kertoo typerästä rahan käytöstä.
Ei tartte olla autoa ollenkaan. Ei minullakaan ole.
Tärkeämpää on, että auton omistaa hyvästä syystä kuten pitkän työmatkan tai harrastusten takia. Jos auto omistetaan siksi, että sillä kuljetaan 3 km päähän ostamaan pakastepizzaa niin ei kiitos.
Tähän vastanneet ovatkin köyhiä miehiä, jotka puolustelevat valintaansa ja köyhyttään. Voi voi. t.ap
Mua kyllä kiinnostaa enemmän se, millaista autoa itse ajan.
Kunhan ei ole Bemari tai audimies.
Se voi olla turn-off. Kertoa huonosta itsetunnosta. Toisaalta jos mies on oikeasti upea tyyppi ja osaa nauraa autointoilulleen, voin hyväksyä hienon auton.
Ei ole tärkeää, millainen auto on, mutta jokin perä siinä voi olla. Olen itse hyvin esteettinen ihminen ja tykkään, että ympärilläni on kauheutta. Vaikka miehellä olisi ruostekasa, niin auto sinänsä ei haittaisi, vaan kertoisi meidän erilaisuudestamme. Miestä ei siis minkään asian esteettisyys kiinnostaisi. Todennäköisesti myös hänen asuntonsa olisi läävä ja vaatteet rikkinäiset. Emme siis kokonaisuuden kannalta kohtaisi, ei auton takia.
Minulle on sama parisuhteen kannalta onko miehellä auto vai ei. Olen ostanut itselleni auton jolla pärjään riittävästi. Haen omalla pikkuautollani aina joulukuusenkin kotiin.
Toisaalta kun miehellä nyt on ollut yli 3 vuotta Tesla Model Y, käytämme sitä enimmäkseen viikonloppuisin ja olen ollut mielelläni sen kyydissä. Oikein hyvä auto.
Aion vaihtaa oman kauppakassini sähköautoon heti kun sopiva pieni ja kohtuuhintainen löytyy. Viimeksi koeajoin MG4:n. Positiivinen yllätys.
Vierailija kirjoitti:
Minulle on tärkeämpää että mies on fyysisesti hyvässä kunnossa ja kulkee lyhyet matkan kävellen tai pyöräillen. Jos auto on, niin toivoisin ettei elämä ja status pyöri sen ympärillä. Kallis ja epäkäytännöllinen, iso auto on minusta nolo ja kertoo typerästä rahan käytöstä.
Pyöräily kertoo hyvästä fyysisestä kunnosta. Uusi ja hieno auto huonosta rahankäytöstä, siitä, ettei osaa säästää ja pankkitilillä ei ole mitään.
Täytyy olla BMW, Audi tai Tesla.
Minä aina ajattelin, etten ole pätkääkään kiinnostunut autoista, kunnes tapasin mieheni, jolla on ihan hyvä auto. Hän opetti minulle, millaisia turvamekanismeja uusissa itseajavissa autoissa on. Hänen autoaan ajaessa olen oppinut, että autolla ajaminen voikin olla nautinto eikä pelottava asia. Tätä nykyä ymmärrän oikein hyvin, miksi joku panostaa autoon.
Eli sinulle on tärkeää että mies on tarpeeksi typerä tuhotakseen omaisuuttansa?
Vierailija kirjoitti:
Tähän vastanneet ovatkin köyhiä miehiä, jotka puolustelevat valintaansa ja köyhyttään. Voi voi. t.ap
Tai sua terveempiä naisia. Mun exällä ei ollut mitään, edes autoa. Ajeltiin mun autolla.
N
Ihan yhtä tärkeää kuin mitä useimmille miehille on se, että naisella on uusi ja hieno käsilaukku.
Vierailija kirjoitti:
Täytyy olla BMW, Audi tai Tesla.
Jorma, naisilta kysyttiin.
Ei voisi vähempää kiinnostaa onko autoa vai ei. Mieluummin joku luotettava vähän käytetty kuin uusi, joka on jatkuvasti korjaamolla.