Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Koti-Idean kalusteista?

07.03.2007 |

Olen ostamassa uutta ruokailuryhmää. Olen kiertänyt huonekaluliikkeitä ja 6 hengen ruokailuryhmä ( jatkettavalla pöydällä ) näyttäisi maksavan vähintään 1200 euroa.



Nyt kuitenkin sain käsiini Koti-Idea - nimisen firman esitteen. Siellä massiivikoivuinen ruokailuryhmä maksaa tarjouksessa alle 800e.



Voiko halpa olla hyvää? Kestääkö kalusteet lapsiperheen käytön?



Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostettiin keväällä Koti-Ideasta tarjouksessa ollut 6 h ruokailuryhmä, tummaksi petsattua/värjättyä puuta. Oli halpa ja kivannäköinen...mutta juuri viime viikolla huomasin että kahdesta tuolista on lähtenyt irti pieni sälö, jonka alta näkyy vaalea puu!! En voi käsittää miten sälöt ovat edes irronneet, koska ovat tuolien selkänojassa kohdassa joka ei edes kolhiinnu yleensä mihinkään. Että en voi ihan vilpittömästi ainakaan kehua :(



Olemme ostaneet Koti-Idean edeltäjästä Tasokalusteesta 5 v sitten kotimaiset sohvat ja kaksi vaatekaappia, ja ne ovat olleet ihan kelpo tavaraa. Tosin ainakin sohvat maksoivatkin silloin paljon, eivät olleet erityisen halvat. En tiedä onko heiläl sitten nimenmuutoksen myötä muuttunut myös tavaran laatu.

Vierailija
2/3 |
07.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Firma ennen ollut Tasokaluste mutta konsepti muutettu tuosta täysin. Kilpailijoita Masku ja Sotka.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parin huonon Sotka-ostoksen jälkeen taidan unohtaa tämän Koti-Idean, jos kerta huonekalut on samaa luokkaa.



Kiitos vastanneille, lisää kokemuksia saa kertoa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kuusi