Potenssilääkkeet
Olen pitkässä parisuhteessa (+ 17 vuotta) elävä 36 v. mies.
Ongelmani on, että hyvästä kunnosta ja tupakoimattomuudesta huolimatta erektio alkaa olla harvinaisuus. Aamuerektiot ovat hävinneet lähes täysin ja rakastelessa ilman jatkuvaa kiihotusta (esim. naiselle suuseksiä antaesani) erektio häviää hyvin nopeasti.
Testosteronitasoni on normaali, mittauksin todettu.
En vielä halunnut ottaa lääkkeitä (viagra, cialis tms.), vaan päätin ottaa aikalisän ja tutkia muita vaihtoehtoja - jatkuvaa lantionpohjan treenaamista ja peniksen " jumppaamista" . Näistä on ollut tosin hyötyä vain vähän.
Onko muilla ikäisilläni miehillä hyviä käyttökokemuksia potenssilääkkeistä. Oliko lopputulos toivottu erektion suhteen ja lisäsikö mahdollinen kyvyn kohoaminen myös halukkuutta?
Toisaalta palauttiko lääkkeen käyttö uskon omiin kykyihin niin, ettei lääkettä myöhemmin tarvinnut ottaa (kuin korkeintaan satunnaisesti)?
Toivoisin kommentteja ja kokemuksia kokeneilta, sillä asia on alkanut vaivata aika lailla...
Kommentit (2)
kiitos asiallisesta vastauksesta, luulenpa kääntyväni uudestaan
lääkärin puoleen.
myös ok. Kokeili sitten Cialista ja puolikkaalla tabletilla tuli hyvä ja kestävä erektio. Nyt riittää, että tabletteja on kaapissa, ei tarvitse mitenkään säännöllisesti. Joskus ottaa puolikkaan, jos tunteet epävarmuutta. Kahdeksan kappaleen pakkaus kestänyt vuoden ja yhdyntöjä meillä noin kaksi kertaa viikossa. Eli sekin saattaa joa auttaa, että ne pilsut on kaapissa. Kannattaa kokeilla, ennen kuin ongelma pääsee liian isoksi.