IHANAA! meidän vauva herää enää 4 kertaa yössä :)
ihanaa kun saa nukkua jo suht hyvin, kun vauva 11kk on harvenranut yöheräilyjään, ja herää enää keskimäärin neljä kertaa yössä. Huomaa kuinka itsekin piristyy :)
Kommentit (8)
kerran yössä jos sitä voi enää edes yöheräämiseksi sanoa kun kello on kuus ku silmät aukee=) Että näin!!! juo maitoa ja jatkaa unia sen pari tuntii.
Nukkumaan oli kyllä laittanut klo 22. Ja ylös noustiin klo 8.30. Tissivauva. Voimia teille, joiden lapset ovat huonoja nukkumaan !
2kk iässä nukuttin 20-6 syönti -9. Näin ollut 3,5v
mutta minä ainakin imetän.
vauva menee nukkumaan 20.00 ja herää 06 syö ja herää klo 9.
näin ollut jo 4 kk. Ikää vauvalla 6kk
meillä puolivuotias on vihdoin alkanut nukkua yöt 22-07 ilman syöttöä, hitaasti vähän kerrassaan ovat yösyötöt jääneet pois... kaikki on suhteellista.
jaksoi lähteä perhekerhoonkin heti aamusta...
on pullovauva???
Meilläkin oli pullovauva, joka heräsi kerran yössä ja se oli aivan ihanaa. Ja puolen vuoden iän jälkeen lopetin yösyötön kokonaan ja sekin sujui kahden yön huudoilla. Mitään ylpeilemisen aihetta en näe siinä, että lapsi herää niin ja niin monta kertaa yössä. Se ei tee kenestäkään parempaa äitiä.
meidän 5v ei enää herää kuin kerran yössä ja on kyllä ihan eri fiilikset kuin 4,5 vuotta sitten, kun nukkui vartin pätkiä koko yön