Mun mielestä toi Queen of Fucking Everything on ihan surkee. Tommonenko on sitten muka jotain niin hyvää että kaikki haluaa nähdä? Ihan hömp
Mun mielestä toi Queen of Fucking Everything on ihan surkee. Tommonenko on sitten muka jotain niin hyvää että kaikki haluaa nähdä? Ihan hömppää!
Kommentit (33)
En rehellisesti sanottuna ymmärrä tuon suosiota. Minusta se on paikoin ihan sairas ohjelma.
Eka jakso meni, mutta sitten meni övermäniksi. Näytti Salmista melkein alkaa naurattaa kun leikkasi sen homon sormea siellä keittiössä.
Katsoin sen putkeen Areenasta viime viikonloppuna ja oli mielestäni tosi hyvä. Nyt illalla kun katselin TV:stä niin ei enää toisella kerralla jaksanut innostaa.
Mun mielestä siinä on ainekset hauskaan, mutta löysästi ohjattu. Paremmalla ohjauksella olis mennyt nappiin överihuumorillaan. En pystynyt katsomaan pidemmälle, kun tokan jakson alkuun ja sitten riitti.
Sarja, joka on yllätyksellinen, on hyvä. Ja se on sitä.
Aika harvassa on ohjelmat, joista kaikki tykkää.
Ärsyttää jo tuon sarjan typerä nimi ihan liikaa
Vierailija kirjoitti:
Mun mielestä siinä on ainekset hauskaan, mutta löysästi ohjattu. Paremmalla ohjauksella olis mennyt nappiin överihuumorillaan. En pystynyt katsomaan pidemmälle, kun tokan jakson alkuun ja sitten riitti.
Vähän samoilla linjoilla, vaikka loppuun katsoinkin. Lähtökohdat olivat hyvät, mutta vähän enemmän olisi voinut työstää sekä käsikirjoitusta että ohjausta.
Odotin erilaista mainoksen perusteella. En osannut odottaa sellaista farssikomediaa, vaan odotin jotain crocsien ostoa ja lähiöön muuttoa (niin kuin päähenkilölle sanottiin) ja sitten sen kautta asioiden tutkiskelua. Helposti tuli miljoonat.
Tällaisissa sarjoissa mopo lähtee helposti käsistä ja vedetään niin överiksi, että kaikki uskottavuus katoaa. Kannattaisi tehdä taustatutkimusta kässävaiheessa todellisen alamaailman kanssa niin tulisi uskottavampi tulos noiden kliseiden viljelyn sijaan.
Tosiasiassahan sen jälkeen kun selvisi että huijattuja on enemmänkin, asia olisi voitu viedä poliisille. Miksi ei käsitelty sitä miksi Linda kuitenkin päätti edetä omalla rikollisella urallaan?
En katsonut. Katsoin sen sijaan kakkoselta Paluu kuolleista: Kuka on Arthur Knight? Areenassa kaikki neljä osaa.
Minusta tuo on kerrassaan mainio sarja parin katsotun jakson perusteella. Aion katsoa ensi sunnuntainakin.
Kaiken nussimisen kuningatar? En ole katsomassa.
Sinulla on oikeus nielupiteeseesi mutta monet on tykänneet. Minusta sarja oli hyvällä tavalla hillitön. Tykkäsin tosi paljon.
Eipä kovin sivistynyttä laittaa tuollainen nimi.