Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

4- lapsinen perhe hakee kaveriperheitä Turku/Rauma akselilta

15.09.2008 |

Hei,



Meillä on tosiaan 4 lasta (t -00, p -02, p -04 ja t -06 syntyneet) ja niinkuin varmaan monella muullakin on, että kaveripiiri vaihtunut lapsien/muuttojen myötä. Otamme mielihyvin vastaan meilejä vaikkei lasten iät aivan natsaisikaan ;)



Siis:

Kaipaamme HYVIÄ kaveriperheitä kaikenlaiseen yhdessäoloon, esim luontoretkiin, kylpylälomiin, etelänmatkoihin; jos olis joskus varaa ;) tai vaikkapa talvella pulkkamäkeen. Mutta ihan tavalliset "koti-kyläilytkin" olisivat kivoja.



Olemme mieheni kanssa hieman alta 40 aivan tavallisia vanhempia, jotka koittavat selvitä arjesta ;) Meidän perheen arkea ovat lasten kanssa puuhailu, työssäkäynti, pyykin pesu, siivous, ruoanlaitto, rakentaminen, lasten harrastusten seuraaminen ja kuskaaminen ja mitä nyt aikaa jää niin koitamme itsekin vähän liikkua.



Minulle voit lähettää sähköpostia osoitteeseen :

kirppisposti@yahoo.com

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla