Onko pilli hyvä itsepuolustukseen
Käynyt mielessä että toimiikohan vai pehentaako asiaa ja tuntuu että ei siihen pilliin kehtaa puhaltaa missään keskustassa
Kommentit (40)
Kannattaa pilliä valitessa otta mahdollisimman pieni, niin se on sitten helpompaa niellä ja mahtuu myös peppuun kivuttomammin jos tulee sellainen tilanne.
Itsellä on taistelukaasu suihke taskussa, sokeuttaa päälle käyvän.
Turvasuihkeista ym ei ole hyötyä jos ei niitä osaa käyttää. Mene vaikka itsepuolustuskurssille saat varmuutta.
Tää on varmasti hyvä, itse ainakin uskon näin:
Vierailija kirjoitti:
Turvasuihkeista ym ei ole hyötyä jos ei niitä osaa käyttää. Mene vaikka itsepuolustuskurssille saat varmuutta.
Joo ne lupavapaat ei ole kunnollisia eikä huumeveikkoja pysäytä
CRKT Provoke mulla. Uskoisin, että toimii.
Kunnon hevihuutoa korkealta ja Kovaa! Siinä lörpsähtää raiskarin vehkeet..
Naisten itsepuolustus jää vaisuksi jos ei kehtaa. Ongelma poistuu kun kehtaa! Mieti että kukaan ei vahingoita sinua! Opettele kävelemään ryhdikkäästi, kuvittele itsellesi päämäärä, tiedä mihin olet menossa. Älä näytä epävarmuutta. Päätä että sinulle ei vittuilla eikä sinua vahingoiteta.
Acme 660 hernepilli on kovaääninen se kannattaa hommata
Vierailija kirjoitti:
Tää on varmasti hyvä, itse ainakin uskon näin:
Tämä toimii, takaan sen. Pahis kuolee nauruun.
Jokaisella lievee avaimet mukanaan, niitä voi helisyttää ja nostaa käden tomerasti eteenpäin: seis!
Eikö enää ole niitä pieniä avaimenperän kokoisia hälyttimiä, jotka huutavat kovempaa kuin palohälytin?
Vierailija kirjoitti:
Eikö enää ole niitä pieniä avaimenperän kokoisia hälyttimiä, jotka huutavat kovempaa kuin palohälytin?
Eiköhän niitä voi Temusta tilata. Rikkoo raiskarin tärykalvot, kun laittaa korvaan kiinni. Kyllä lerpahtaa.
Vanha kikka on kusta tai paskoa housuihin.
Jos se on terävä ja saa iskettyä sen syvälle hyökkääjän silmään niin voi toimia. Muuten ei.
Vierailija kirjoitti:
Minulla on tuollainen 22 kaliberin nyrkkiin mahtuva pikku pistooli 30-luvulta. Kätevä kuljettaa mukana. Ei siihe mene kuin kaksi luotia, mutta jospa ne alkuun riittäis. Eka kohti ja toinen on varoituslaukaus jos eka osui.
ilmoitin sinusta että olet laiton ehkä poliisi ottaa sinut puhutteluun ja saat syytteen
FORSSAN PÄÄTTÄJÄT TÄMÄN AVAINTEN HELISTELYN KEKSIVÄT KUN ENSIN HYS HYS SALAA TILASIVAT 3 LINJA AUTO KUORMAA HOTELLI MAJOITUKSEEN RUUATKIN OLI TILATTU JO 2VKO ETUKÄTEEN. FORSSASSA TOSIN MUR.... KÄSITTIVÄT KUTSUKSI KOTIIN FORSSA PÄÄSI RAISKAUS TILASTOJEN KÄRKEEN.
Ei ole