Paljonko teillä on mennyt rahaa jouluun?
Kommentit (17)
Lahjoihin 30€ ja jouluruokiin noin 40€.
Markettiin meni 550e. Lahjoihin 1700e. Vielä pitää muutamia juttuja ostaa. Huhhuh.
Meillä jouluun menee noin 1500€, saattaa mennä hieman ylikin.
Lahjoihin reilu tonni ja ruokiin ja viineihin kolmisen sataa.
Budjetoin jouluun 1500 euroa. Maanantaina vielä kukkakauppaan ja viimeiset ruokaostokset. Lahjoihin (7 henkeä) meni noin 700-800 euroa, kuuset (2) 60, joululeivonnaisiin ja ruokiin, servetteihin, kynttilöihin ym. on mennyt tähän mennessä noin 300-400, Alkoon meni noin satanen.
Lahjoihin tonni (miehelle ja lapselle). Ruokiin menevää en ole edes laskenut.
En oo laskenut mutta varmaan tuhannen euron paikkeilla pyörii summa. Lahjoihin ja ruokiin pääasiassa. Koristeisiin ei juurikaan mennyt kun on kaikki valmiina. Muutaman kuusenkoristeen ostin alesta ja yhden tekojoulutähden.
Vielä menee satasen verran.
Joululeipään neljä euroa ja hyväntekeväisyyskirpparilta koriste-esineen kannatusmielessä ja annoin siitä kaksikymppisen. Muutoin on ollut hiljaisempaa sen suhteen.
M 50
Muutama satku. Eilen ja tänään meni pelkästään pari sataa huhuh
Noin sata euroa. Ei tule menemään enempää.
Siitä sain itselleni jouluruuat ja hamsterille "lahjaksi" uuden pesämökin ja muutaman jyrsijöille tarkoitetun herkun.
Kuusi(15 vanha, muovinen), valot ja koristeet löytyi jo omasta takaa.
Vierailija kirjoitti:
Lahjoihin 30€ ja jouluruokiin noin 40€.
Miksi alapeukut? Ei yksinkertaisesti ole varaa panostaa jouluun. Elän kädestä suuhun.
Ei yhtään työttömyyskorvaus 590 euroa.
Muutama satanen. En ole laskenut. Lahjoihin ehkä 120 euroa. En osta kuin kaksi lahjaa. Ylivoimaisesti eniten rahaa menee ruokaan ja viineihin.
Jotain 400 euroa ja olen sinkku.