Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko kukkalaite hautajaisiin maksaa?

Vierailija
23.02.2007 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa miettiä, miten paljon on valmis laittamaan rahaa sellaiseen, sillä kimput ovat tosiaan edullisempia, 30-50e.

Vierailija
2/4 |
23.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oltiin vastottain hautajaisissa ja tulppaanit oli tähän aikaan vuodesta edullisia, 40 eurolla saatiin todella näyttävä kukkavihko, tulppaanien lisäksi siihen tuli näitä lisukekukkia ja vihreää mitä yleensä käytetään.



Tietysti jos haluaa erikoisia kukkia niin hinta menee satasiin, mutta kukkakaupassa voi tosiaan määrittää summan minkä on valmis käyttämään ja he sitten kertoo mitä sillä voi saada.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitetta hyvin. Kukkavihko on ehkä parempi sana. Laite on kooltaan aikas iso ja paljoin halvempi kuin kukkalaitteet tai seppeleet

Vierailija
4/4 |
23.02.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä teetin syksyllä kauniin valko-vihreän kukkalaitteen, jossa oli isoja ja pieniä valkoisia neilikoita ja vihreitä lehtiä . Oli 40euroa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kuusi