Onko Tampereella kerhoa minne 2.5v:n voi viedä ilman vanhempia?
justiin 2-3 tunniksi per kerta. Jos on, niin missä päin tamperetta?
Kommentit (5)
http: //www. tampere. fi/ perhepalvelut/ paivahoito/ leikkitoiminta/ kerhot. html
ettei tarvitse olla äiti mukana? Voikohan niihin hakea näin kesken vuoden?
Onko kenelläkään kokemusta näistä kerhoista, erityisesti nuo Kukkapellon kerho ja Kuuselan pikkukerho olisivat lähimpänä meitä?
Näin minä toimin ja onneksi Kuuselasta vapautu paikka. Asumme Koikkarissa, mutta Koikkarin pk:n kerhoon on kuulemma oikein jono joten otin tuon Kuuselan pikkukerhon paikan vastaan.
Nappula ollut siellä nyt 2 kertaa ja hienosti on mennyt. Sinne siis viedään aamulla ja haetaan kun kerho loppuu.
Ekana tädit lukevat siellä sadun, sitten syövät eväät ja sen jälkeen askartelua ja lopuksi vapaata leikkiä. Näin luki prosyyrissä jonka saimme.
Saa siellä kuulemma äitikin joskus istua katselemassa jos haluaa omin silmin nähdä mitä siellä tehdään.
Onnea matkaan hakemuksen kanssa!
Kangasalla toimivaan englanninkieliseen leikkikouluun 2-3 aamupäivää viikossa kunhan täyttää sen 2,5 vuotta ja pääsee mukaan. Kait Tampereellakin on leikkikouluja - englantilaista, montessori...?