Jopas Marko floppasi Innossa äsken.
Karmea oli se pyöreä sohva ja huoneen " tekoturkkilaisuus" .
Pahin Inno tähän asti, eipä näköjään Markokaan aina onnistu.
Kommentit (34)
Se jyrää omat omituiset ideat vaikka väkisin läpi.
Mut tosiaan tää oli jotain järkytävää.
ihan normin, kun käy sotkasta ostamassa kulmasohvan. Ehkä marco ei halua tehdä tavallista...
Joo, ymmärrän kyllä mitä Marko haki ja voi olla että johonkin isoon kartanoon tuollainen sopisikin, mutta ei suomalaisiin pieniin neliöihin. En minäkään tietäisi, mihin vieraat tuollaisessa huoneessa sijoittaisin.
Pidän kyllä Innosta ja Markosta, nyt vain tulos oli epäonnistunut.
Pyöreä sohva-sänky-viritys oli ihan kauhea (tais olla myös asiakkaan mielestä kauhea...) ja ne verhotkin ihan hirveät!! Pienen vilauksen näin alkuperäisestä ja siinä oli kiva beige sohva ja iso nojatuoli + rahi. Olis vaik ostanut toisen ison tuolin ja päällystänyt molemmat beigeksi tms. ja seinät maalannu jne. Ikkunaluukut oli kyllä musta ihan kivat... Mut kokonaisuutena ruma huone!
Ollaan rakentamassa uutta taloa ja olen tässä mietiskellyt että josko palkkaisin sisustussuunnittelijan sisustamaan koko talon tavallaan samantyyliseksi... Mutta kyllä taidan luottaa itseeni sisustamisessa kun näköjään ammattilaisellekin käy mokia ja ne sitten maksaa ja paljon....
mut nyt tuo markon juttu näytti musta hyvältä . heti iski inspis et jos meillekkin hommattaisiin sellainen toiseen päähä isoa olkkaria .
Ei anopin kanssa ainakaan pyöreässä sängyssä viitsi olla. Akka pyysi myös pienempää sohvapöytää ja tuohan oli vielä massiivisempi kuin aiempi. Akka oli nipon tuntuinen, joten piruuttaan taisi laittaa sille pyöreän sängyn.
Yleensä tulokset ovat hyviä. Mutta nyt meni kyllä metsään ja pahasti.
markolla ei ole koskaan ollutkaan tyylitajua. suosii aivan kamalia ' verhoja seinille' -tyyliä, tekorustiikkia sekä takorautahökötyksiä. onnistuu vain harvoin.
tila paljon parempi ohjelma.
Parissakin paikassa olen netissä törmännyt tuon sohvan myynti ilmoitukseen. Siinä oli mainintakin, että sohva ollut Inno ohjelmassa.
www. a-lehdet. fi/meidanmokki/topic_show .pl?tid=644
muutoksilla ois saanut täydellisen. Näkyihän se pettymyskin sitten selvästi naisen kasvoilta.
Juontaja puhuu kuin katsojat olisivat vähä-älyisiä ja lopputulokset ovat aina samanlaisia kliinisiä sairaaloita.
se pyöreä oli kiva, ainakaan joka jampalla ei ole samanlaista. ja sitä kai haettiinkin. Onnistunut kokonaisuus.
Ja siksi asiakas on jo myynyt sohvan :)
Voiko enää tylesempiä sisustuksia keksiä kun mitä Tilassa esitellään. Kaikki ihan samanlaisia ja totaalisen persoonattomia. Yök!
Vierailija:
Tilassa ja muissa ohjelmissa ne ideat on niin kuluneita ja moneen kertaan nähtyjä. Kiva, että joku edes tekee hieman persoonallisempaa. Ja eiköhän noissakin ole kuunneltu asiakkaan toiveita, vaikkei se ohjelmassa näykään.
Sitten nainen kertoin inhoavansa vihreää ja Marko näytti hänelle mallikuvia, joissa oli nimenomaan sitä VIHREÄÄ! Vaikea sellaisesta sanoa mitä tykkää, kun väri jo tökkii. Ja lopussahan Marko myönsi että toteutti OMAN haaveensa siinä pyöreässä sänkysohvahirviössä.
Markon tyylissä ärsyttää eniten se, että haluaa aina ja väkisin sisustukseen jotain erikoista. Jotain bensapumppuja, parruviritelmiä ym hökötyksiä. Ja tämä naisparka vielä antoi luvan siihen, että kaikilla esineillä ei tarvitse olla mitään varsinaista käyttötarkoitusta. Saipa sitten ne ananakset ja peilit hoh, hoh!
Piti käydä kurkkaamassa. Aika outo se pyöreä viritys.