Aamupalanne?
Itse söin täysjyvä kaurapuuroa puolukoilla ja makeutusaineella. Lisäksi motillinen Ceylon teetä.
Aika terveelliseksi mennyt, kun nuorempana ammupala oli pannullinen kahvia ja päälle askillinen tupakkaa.
Kommentit (56)
Iso kupillinen maitokahvia, ei muuta.
Aamulla ei ruoka maistu, muistan kuinka kamala oli lapsena kun oli "pakko syödä että jaksaa". Syön sitten reilumman lounaan.
Yleensä syön kaksi keitettyä kananmunaa ja puolikkaan jostain hedelmästä.
Jätän myöhemmäksi, menen takaisin nukkumaan. Seksi itseni kanssa meni aamupalasta.
Syön vasta puolen päivän aikaan ja varmaankin leipäpalan, puolikkaan avokadon ja tomaattia, maustamatonta jugurttia ja mustikoita, ehkä kananmunan. Juon kahvia ja vettä. Tuo on mun normaali aamupala tai päivän ensimmäinen ateria.
Kaksi ruisleipää, päällä savustettuja kilohaileja ja tomaattia, kahvia, tuoremehua, banaani ja rahkaa.
Kupillinen mustaa kahvia ja pari tupakkaa.
Kahvia ja kaurapuuroa. Lääke ja 3 vitamiinitablettia (B, C ja D).
Ahvenkukkoa, yön oli paistumassa leivinuunissa.
Cappuccino ja sen päälle tupakka.
Vierailija kirjoitti:
Kahvi ja kaurapuuro, puuron kanssa verenpaineeseen pillerit.
Minä muutin juuri kys lääkkeen ottoaikaa alkuiltaan, kun taas luin jostain kuinka verenpainelääkkeet olisi parempi ottaa alkuillasta kuin aamulla.
Puoli lasillista vettä ja verenpainelääke.
Leipä, 2 mukia kahvia ja 2 tupakkaa.
Pari keitettyä kananmunaa ja rasvakahvi.
Mistä syystä aloitusta on alapeukutettu? Onko muita syitä, kuin persuilu?
Pretzeliä, maksamakkaraa, juustoa, porkkanaa, paprikaa, tomaattia, banaani, valkosuklaa-sitruunakeksejä. Maitokahvi ja omenamehu. Aika suppea aamiainen tänään.
Ohut paahtoleipäsiivu (pan carre), päällä Robiolajuustoa ja itsetehtyä päärynähilloa, maitokahvi ja kirsikkajugurtti
2 paistettua kananmunaa, puolikas tomaatti ja mukillinen kahvia.
Kahvi ja kaurapuuro, puuron kanssa verenpaineeseen pillerit.