Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Aiotko vielä ostaa kaupasta suklaata, kun Fazerit levyt yli 4e?

Vierailija
04.09.2024 |

Itse en aio.

Kommentit (131)

Vierailija
81/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Ostan levyn ehkä kerran vuodessa, niin aika se ja sama. Kyllä aika paljon pitää suklaata mennä jos sillä on merkitystä maksaako levy 4€ vai 8€.

Levy päivässä, 240€/kk

 

Jos 2€ kpl niin 60€/kk

 

Hintaeroa 180€/kk ja vuodessa pari tonnia.

 

Jos vetää lahden Bic Mac -hampurilaisen verran energiaa jokaikinen päivä vuodessa suklaan muodossa, niin henkilön ongelma ei ole ole kyllä suklaanhinta vaan ongelmat on terveydelliset! Voisi olla ihan hyvä, että se hinta entisestään nousisi, jos tuollaisia ihmisiä oikeasti on.

Vierailija
82/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En syö suklaata enkä karkkeja, joten tämä ei liikuta minua. Ei teidänkään kannata niitä syödä<3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
83/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Rikkaiden pitäisi maksaa mun suklaat.

Jep. Kela korvaus vammaisten tukipotilaiden suklaisiin!

Vierailija
84/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin elokuussa Fatzerin levyjä Lidlistä 10€/5kpl ja viime viikolla Marabouta 10€/6kpl Cittarin tarjouksesta. Näillä hinnoilla voin vielä ostaa. Kalliimmilla en. Nämä ostokset riittävät mun loppuvuoden tarpeisiin nyt. En siis syö suklaata kuin kerran viikossa maksimissaan.

Vierailija
85/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin ostan suklaata. Olen ostanut ehkä 3 kertaa vuodessa suklaalevyn mutta en maksa yli 4 euroa ainakaan.

Vierailija
86/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään (4.9.) Kaaren Prismassa 4 kpl = 10,00 €

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
87/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ette osta Fazerin 4€ suklaalevyä, mutta jouluna ostatte senkin edestä suklaata, myös niitä kalleimpia? 

Vierailija
88/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En mä vielä suklaasta luovu. Syön vaan harvemmin ja keskityn.

En mä ennenkään ostanut mitä sattuu suklaata

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
89/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Xtra hasselnuttii ostan on 100g ainakin vielä alle 1e 👍

Lidlis myös on jotain halpoja

Vierailija
90/131 |
04.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakko kohta aloittaa juominen taas. Aikoinaan tuli korvattua se alkoholi suklaalla. Lompakolla äänestän ja tuntuuhan se alkoholi mukavemmalta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
91/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

S-marketilla ollut sininen alle kaksi euroa, vakiohinta jopa. Ostin muutaman varastoon. Ei paha hinta vaikka vähän nouseekin.

Eilen paikallisessa S-marketissa Fazerin suklaalevyt €4,52/kpl; ihmettelin joko se karkkivero tuli.

 

Vierailija
92/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saahan sitä muutakin suklaata. Iteltäkin jäi Fazerin levyt hyllyyn. Tokmannilta saa euron karkkipusseja. Niitä olen ostanut makean nälkään. Ja Normal-kaupasta saa n.eurolla pieniä Milka suklaalevyjä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
93/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tänään (4.9.) Kaaren Prismassa 4 kpl = 10,00 €

Eilen oli kuitenkin törkeän likaista Kaaren Prismassa. Ilmeisesti siellä ei koskaan siivota. Lattiat olivat likaiset, jotain oli kaatunutkin lattialle ja jotain muutakin likaa ja roskaakin oli lattialla. Lisäksi hevi-osastolla on jo pilaantunutta tavaraa myynnissä ja banaanikärpäsiä ja muita ötököitä lentelee. 

Vierailija
94/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tuskin ostan suklaata. Olen ostanut ehkä 3 kertaa vuodessa suklaalevyn mutta en maksa yli 4 euroa ainakaan.

 

Taitaa olla aika tiukkaa rahasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
95/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän tässä syyskuun aikana tule kauppoihin joulusuklaatkin myyntiin. Saapa nähdä minkä hintaisia esim. Fazerin boxit ovat. Mitähän ne viime jouluna oli? 3 kpl  kympillä? 

Vierailija
96/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ostan yli 85% suklaata; Fazer saa pyytää sokerisotkuistaan mitä haluaa.

Hui kamala, itse en noita "väkeviä" pysty syömään, maku ihan kamala omaan suuhun. En kyllä syö noita Fazerin suklaitakaan, en tiedä onko enemmän koostumuksen vai makuaistin muutoksesta kyse, mutta nykyisin herkuttelen lähinnä jäätelöllä.

Vierailija
97/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ette osta Fazerin 4€ suklaalevyä, mutta jouluna ostatte senkin edestä suklaata, myös niitä kalleimpia? 

Laadusta maksaminen on täysin eri asia.

Vierailija
98/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jaa kannattaisiko ostaa tarjouksesta.

Nytkin ollut monena päivänä esim. Marabou 6 levyä 10€, Fazer 4 levyä 10€

Vierailija
99/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ulkomailta haen paremmat 70% tms. tummat suklaat. Tai tilaan jos en pääse hakemaan.

Vierailija
100/131 |
05.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Paljonko levy maksoi esimerkiksi kymmenen vuotta sitten? En ole koskaan miettinyt hintoja ruokakaupassa.

10 vuotta sitten Fazerin sininen levy oli about 1,69e ja makulevyt 1,89e.