Mies ei halua
Mitä teen. Oltu yli 10 vuotta yhessä ja alusta asti miehellä ongelmia erektion kanssa. Kuulemma ongelmia ollu jo ennen meidän suhdetta. Mies ei kato pornoa eikä ilmeisesti itsetyydytäkkään ei kuulemma ole ikinä näistä välittänyt. Onko se aseksuaali? Onko tässä mitään tehtävissä puheet ei auta mitään kaikki on puhutti ja puitu. Lääkärissä ravannu asiasta monet kerrat viagra auttaa mutta ei se haluja tuo. Välillä on hetkiä ku sitä tuntuu kiinnostavan mutta puhutaan n. 6-10krt vuodessa. Avoimeen suhteeseen ei suostu. Mun itsetyydytys on hälle ok, mutta mulle se ei enää riitä.
Kommentit (12)
Antamasi seksi on niin huonoa ettei se miestä enää kiinnosta. Sillä jos seksi olisi hyvää ja miehesi saisi orgasmeja, hän haluaisi sitä aina vain enemmän.
Eikös se näin mene?
Vierailija kirjoitti:
Antamasi seksi on niin huonoa ettei se miestä enää kiinnosta. Sillä jos seksi olisi hyvää ja miehesi saisi orgasmeja, hän haluaisi sitä aina vain enemmän.
Eikös se näin mene?
No se ei aina todellakaan mene noin!! On ihmisiä joita seksi ei kiinnosta!
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Antamasi seksi on niin huonoa ettei se miestä enää kiinnosta. Sillä jos seksi olisi hyvää ja miehesi saisi orgasmeja, hän haluaisi sitä aina vain enemmän.
Eikös se näin mene?
No se ei aina todellakaan mene noin!! On ihmisiä joita seksi ei kiinnosta!
Eiköhän tuo ollut trolli, joka vain toisti sen mitä miehelle aina tällä palstalla vastataan jos nainen ei halua. Minusta jopa aika hyvä trolli.
Siis oliko ongelma nyt stondis vai eikö halua vaikka seisoisikin?
Tuskin hän täysin aseksuaali on mutta voihan olla sinne suuntaan.
Mies on 50-vuotias. hän löhöää sohvalla, tupakoi ja kittaa olutta. Hän panee minua liian harvoin. Imen hänen kaluaan ja hieron peräaukkoa aunustapilla, monesti työnnän tapin hänen peräaukkoonsa. Siten saan mieheni kalun kovenemaa sen verran, että hän pystyy nussimaan.
Onko käynyt niin että ollut joskus toisinpäin. Mies halunnut, josta olet kieltäytynyt useasti. Itsellä huomasin ongelmia kun naiseni kieltäytynyt seksistä kaikenlaisten selitysten takia mutta leluja käyttää salaa. Siinä itsetunto romuttunut kun lelut kelpaa eikä muna. Kehuja en ole kuullut pitkään aikaan eikä haluista enään kerro mitään/aloitetta seksiin ei tule. Tämä pistää miettimään ja silloin seisokki /halut vähenee.
Hei ap, onhan elämässä paljon muutakin kuin paneminen ja jos sitä kuitenkin on silloin tällöin, niin keskity muihin asioihin. Rupea nuolemaan miehesi anaalia, sillä saat hänet varmasti enemmän innostumaan.
Jos seksi on itsellesi tärkeää, niin mies vaihtoon. Jos pystyt elämään ilman, niin sitten vain keskityt johonkin muuhun ja jatkat itsetyydytyksellä.
Suurella osaa miehistä seksihalut lopahtaa viimeistään 50-vuoden iässä. Minun mieheni on 57-vuotias. Hänen kalunsa vain harvoin jäykistyy sen verran, että saa sen työnnettyä pilluuni. Se tapahtuu noin kerran kuukaudessa.
Olen jatkuvassa puutteessa ja annan vieraalle aina jos sopiva tilaisuus tulee. Annan tutulle leskimiehelle aina kun hän haluaa. .
Se on joko tai - joko alkaa tekemään töitä seksin eteen tai sitten hyväksyy että käyt vieraissa. Ketään ei saa pakottaa seksittömään elämään. Ei koskaan.
Joko alkaa edes yrittämään ja käy lääkärissä asian takia, tai kestäköön puolison sivusuhteen.
Ei hyvältä vaikuta. Jos ei ole haluja, niin eipä niitä oikein millään saa nousemaan. Missä tilanteissa hän ylipäänsä alkaa haluta? Voisiko niitä tilanteita olla useammin? Ilmeisesti testosteronitasot on tutkittu?