Niin USKOMATONTA kuin se onkin, tiedän ERÄÄN ihmisen, joka on tänäänkin ollut KOKO AURINKOPÄIVÄN sisällä!
Että tekisi mieleni mennä repimään ne verhot alas sieltä. Millainen ihminen viettää helteisen AURINKOPÄIVÄN sisällä verhot kiinni? Tätä kaikki ihmettelevät.
Kommentit (101)
En saa allergian takia kunnollisesta lääkityksestä huolimatta kunnolla henkeä. Viimeksi on satanut huhtikuussa, joten pölyä on hirveästi ja hellettä on ollut pitkään. Viikonlopun lepään sisällä, jotta jaksan arkena paahtaa töissä.
n32
Niin minäkin,istun kellitpaljaana ja rynkkään,ulkona en viitsi rynkätä.
Verhot hieman hillitsevät asunnon kuumenemista aurinkoisena päivänä. Ja auringonsäteilystä saa ihosyövän, on ihan viisasta olla sisällä aurinkoisena päivänä. Sitten kun tulee pilvistä, on turvallisempaa mennä ulos,
Näin leikkauksesta toipuvana ei ole mitään asiaa mennä ulos hillumaan.
Melaanooma on aika kiva kaveri....
Helle ja kuumuus tekee veteläksi, niin on vedetty siestaa tässä ja tietysti kuumassa asunnossa oleminen vie voimia nopeasti. Verhot on kiinni, jotta asunto ei kuumu auringonvalosta enempää. Asunto on pikkuisen viileämpi, kun ei päästä auringonvaloa sisään.
Anna olla rauhassa. Voi olla huono olo tai kärsii kuumuudesta tai valonarkuutta tai ihan vain paremmin huvikseen viihtyy sisällä pois auringosta.
Niin on mekin oltu sisällä. Tai no kävin kaupassa, sen verran kävin ulkona. Eikä ulkona ole mitään tekemistä, niin siellä kävisi aika pitkäksi. Toisaalta täällä on ollut myös sen verran tuulista ettei oikein parvekkeellakaan viitsinyt olla. Sisällä on passelit olosuhteet ja tekemistä.
Kun sinullakin ap todetaan ihosyöpä, teet kaikkesi että UV säteet ei saavuta ihoasi.
Varmaan minua joku kyttää ja kirjoittelee tänne jokapäivä mitä minä teen tai en tee. No olen vähän kipeänä niin ei tee mieli mennä ulos.
Leukemialääkitykseni altistaa ihosyöville. Siksi olen kesäpäivät sisällä ja lähden ulkoilemaan vasta illalla. Mikä siinä on niin uskomatonta?
Tunnetaanko me? Ei ulkona ole mitään sen erityisempää kuin talvellakaan. Melkein preferoin kuutamoöitä.
Minäkin olen ollut ja tulen olemaankin kunnes kelit viilenee. Kaupassa käyn ja se on onneksi tuossa kadun toisella puolella.
Puhutko minusta? Miksi ihmeessä menisin ulos lälkähtymään kun pumppu pitää sisätilojen lämpötilan sopivan viileänä.
Vierailija kirjoitti:
Mitä se sulle kuuluu? Itekin ollut eilen ja tänään vaan kotona, koska mä voin!
Sama juttu. Vain idiootti menee tuonne paahtavaan aurinkoon .
Onko tullut mieleen että sairastaa tautia jossa vältettävä auringossa oloa. Ja se ei sinulle kuulu mitä kukin tekee milläkin ilmalla.
Täällä kanssa, yksi naapuri kuin kalkkilaivan kapteeni, harvoin näkyy ulkona
Vierailija kirjoitti:
Melaanooma on aika kiva kaveri....
Jos käyttää aurinkosuoja-aineita, ei tarvitse pelätä melanoomaa.
Mitä se sulle kuuluu? Itekin ollut eilen ja tänään vaan kotona, koska mä voin!