Huutonetin HV-kohteet. Eikö se ole niin, että jos hv ei ylity, niin tuota ei tarvitse lunastaa? ov
Huusin yhden hv-kohteen ja voitin sen. Mutta oma huutoni oli alle hv:n ja rutkasti. Tyyliin HV on 50 euroa ja mun huutoni oli 10 euroa. Laitoin myyjälle viestiä, että laita kohde uudestaan myyntiin. En ole kiinnostunut ostamaan tuota tuolla hinnalla.
Meni viikko ja arvatkaapas mistä tänään tuli tekstiviesti? MATKAHUOLLOSTA. Myyjä oli laittanut kohteen matkahuoltoon ja siellä se paketti nyt makaa.
Kommentit (10)
jos huutaa jotain, niin täytyy olla kiinnostunut ko. tuotteesta! ja jos vielä halvemmalla saisi :p
Eli ei antanut tilinumeroa ym. Pelkästään lätkäisi paketin matkaan. Ja kyse ei ole mistään " postiennakkopaketista" (mikä tuolla matkahuollossa nyt onkaan oikea nimitys tuolle) vaan tuo on ihan normaalista paketista, jonka lähetyskulut on jo maksettu.
Etkö siis ollut halukas maksamaan edes sitä kymppiä? Mitä vittua siellä sit huutelet..?
Eli ihan turhaan haukutte Ap:tä.
Ottakaa asioista selvää.
T. huutonetin myyjä
Vierailija:
Etkö siis ollut halukas maksamaan edes sitä kymppiä? Mitä vittua siellä sit huutelet..?
Ja koska hv-kohteita ei ole pakko lunastaa, jos hv ei ylity. Näin olen asian ymmärtänyt.
Nonni, nyt myyjä oli vastannut mulle. Hän tivaa miksen ole maksanut tuota hv hintaa hänen tililleen, kun hän kerta lähetti jo paketin, kun niin halusin. Vaikka aivan selvästi ilmoitin, että en halua maksaa tuota hv-hintaa.
Samalla voit käydä allekirjoittamassa adressin, jossa vaaditaan huutonetin ylläpidolta toimia ja kunnon otetta asiaansa.
Juu, ymmärrän sua.. Ja ei oo pakko ostaa tuotetta.. Ihmettelin vaan ensin, miks ylensäkään huusit kympin, jollet sitäkään ollut valmis maksamaan.. =)
myyjä halusi 50 euroa, mutta suostui myymään sinulle sen huutamallasi 10 eurolla, niin sinä sanot ettet ole kiinnostunut ostamaan ko. hinnalla? menikö joku multa ohi..?