Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikä mulla on?? Näköhäiriöitä!

Vierailija
07.09.2008 |

Mulla on -5 ja -6 vahvuudet laseissa. Lapsuuden karsastusleikkaukset tehty. N. 10 kertaa elämäni aikana on ollut näköoireinen migreenikohtaus. Ei diagnosoitu, mutta sellainen kohtaus, jossa tulee sellainen välkkyvä alue toiseen silmään.



Nyt mulla on toisessa silmässä sellainen ikäänkuin sumea kalvo edessä, en näe toisella silmällä kunnolla, ihan kuin silmälasit olisivat likaiset, mutta pesin nekin, eikä johdu niistä. Kun pidän silmiä auki ja katson tätä tekstiä, teksti selvenee kun tuijotan sitä, mutta heti kun räpsäytän silmiä, niin näkö taas sumenee. Tosi outoa. Onko kellään muulla kokemuksia vastaavasta? Mitä tää oikein on?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan kun se ulkoilu sitä migreeniä auttaisi... Sen sijaan en osaa vastata ap:lle, en tosiaan tiedä mistä oireesi saattaa johtua. Menee varmaan ohi, silmäsi voi vaikka olla vähän kuiva tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla