Miten hitossa saan 2- ja 4-vuotiaat nukkumaan?
Kummatkin huutavat huoneissaan... *pää räjähtää*
Kommentit (4)
Terveisin 2- ja 4-vuotiaat just nukkumaan laittanut, joka hämmästelee miten helposti se tänään meni! Yleensä siellä toinen viskoo toista leluilla tai kiljuu tai ravaa pissalla tai ... lähinnä huutaa..
Pesulle, iltasatu, pisulle ja hyvää yötä. Näin ollaan toimittu alusta
asti eikä ole ollut kuin hetkittäin pientä kärhämää (lähinnä pissalla ravaamista)! Ei muuten moni usko, joka tuntee meidän tenavat..ovat sen verran villejä päiväsellä ;)
Nuorempi nukkumaan ensin ja kun älänmölö hiljenee, isompi perässä. Samaan aikaan ei voi nukuttaa, koska mekkala ei lakkaa millään keinolla. Tämä sopii muutenkin hyvin, koska nuorempi vaatii enemmän unta ja saa sen näin (kun siis nukahtaa tuntia ennen vanhempaa). Päikkärit yritetään nukkua eri huoneissa, mut nykyään eivät kumpikaan niitä nuku :(
ja illalla selkeät rutiinit.