Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Minkä ikäisenä teidän pojat ovat oppineet luistelemaan?

21.01.2007 |

Ostettiin 2 v 9kk ikäiselle pojallemme ekat luistimet ja vielä ei ainakaan tunnu kiinnostus riittävän harjoitteluun vaan tykkää kyllä pitää niitä jalassaan kun makoilee lumikasoissa kentän vierellä :)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

poika täytti loppuvuodesta 4v. luistelun (ja hiihtämisen) aloitti vuosi sitten, eli n. 3-vuotiaana. vuosi sitten luistelu onnistui jo hyvin (myös mailalla pallon/kiekon lyöminen). tänä talvena menyt taas eteenpäin. tosin noita luistelukelejä (ei jäätä) ei ole vielä kauheasti ollut.



tuttavaperheen poika on samanikäinen, mutta luistelu ei kiinnosta pätkääkään, vaikka näkee, että kaveri luistelee. joten lapsissa eroja ja ne otettakoon huomioon. toisessa perheessä 3v tyttö, joka aloitti luistelun tänä talvena ja on innostunut.



tarjotkaa mahdollisuuta luisteluun, mutta älkää pakottako!



luisteluiloa,

anniliinu

Vierailija
2/2 |
21.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käynyt 2 kertaa. Nyt pysyy jo jonkun verran pystyssä ilman tukea. Sielä annettiin kaikille epävarmoille tapauksille maitokori, josta tukien on aluksi hyvä mennä. Joten antakaa jotain tukea, jospa siitä innostuu. Ja jotain leikkiä. Tuolla koulussa ainakin on esim. sellaista että heittävät hernepusseja ja niitä sitten lapset hakee, pyörivät piirissä, tekevät jumppaliikkeitä käsillä, harjoittelevat kaatumista jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla