Kumppanin mieliala
Hän on nyt ollut reilun kuukauden vihainen tai todella iloinen. Juo päivittäin vähintään yhden, usein enemmän. Käy töissä ja on siellä paljon. Tätä aikaisemmin oli ns. normaali, meni nukkumaan ajoissa ja kaikki oli hyvin. Nyt jotenkin ihan erilainen kuin normaalisti. Ollaan oltu vasta vuosi yhdessä.
Kommentit (21)
Onko jotain sattunut?
Jos ei, kuulostaa manialta/hypomanialta.
Kuulemma mitään erityistä ei ole sattunut. Välillä ollut vain vihainen kaikesta. Seuraavana päivänä kaikki ollut taas todella hyvin. Ehkä ainut asia jonka nyt voisin yhdistää hänen ärsytykseen, oli, että hän riiteli veljensä kanssa. Ei muuta. Ap.
Vierailija kirjoitti:
Niin mitä se juo päivittäin?
Vettä. Hehe.
No alkoholia. Ap.
Ratkesi juomaan.
Nousuhumalan ja krapulan vuorottelua.
Vierailija kirjoitti:
Minkä yhden? Tosi sekava aloitus.
Mitä luulet? Ap ilmoittaa että kumppani juo vettä? :D
Luin että 'Kumppanin mela'. Sori siitä :P
Eroa? Vai tykkäätkö että toinen läträä ja haisee alkoholilta, mieliala sitten heittelee. Hänen työ lienee liian vaativa että voisi olla selvinpäin. Mutta sehän aiheuttaa muillekin sitten ongelmia koko työpaikka tai ala.
Vierailija kirjoitti:
Minkä yhden? Tosi sekava aloitus.
Sekava? Miten?
Sivutuuli.
Se kofeiinin käyttö pitää lopettaa kokonaan. Ei yhtäkään.
Maaninen vaihe?