Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Biden tykitteli hyvän puheen viime yönä!
08.03.2024 |
Parhaimmillaan se on erittäin napakka ja presidentillinen. Suorasanainen ja kiertelemätön. Harmi kun on niin vanha. Olisi edes kymmenen vuotta nuorempi. Tai 20. Mutta siis hyvin meni kansakunnan tilaa kuvaava puhe.
Kommentit (2)
Oli kai pumpattu täyteen kortisonia ja piristeitä, jotta jaksoi lukea muiden kirjoittaman puheen lukulaitteesta. Dementikko olisi voinut antaa ajoissa tilaa nuoremmille, mutta ilmeisesti hänestä riippuvat korkeat virkailijjat suostuttelivat jatkamaan, kertoivat että hyvin menee pappa, olet elämäsi kunnossa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Biden onnistuu kun saa rauhassa valmistautua. Ongelmat alkaa kun ei saa. Sitten tulee lipsahduksia, unohduksia ja kankeaa ulosantia. Mies on liian vanha, ei siitä mihinkään pääse. Mutta tosiaan viime yönä veti taas hyvin.