TAMPEREEN KOIRAIHMISET HUOM! Keräys!
Moro!
Järjestämme tempauksen jolla kerätään ISO lahjoitus Viipurin koiratarhalle!!!
Tarhaa ylläpitää Dobryj Pjos- niminen säätiö, joka ei saa avustuksia Viipurin kaupungilta eikä liioin valtiolta. Koiratarhan toiminta rahoitetaankin hyväsydämisten lahjoittajien, jäsenmaksujen sekä säätiön jäsenten antamien lahjoitusten avulla.
Koiria on tarhalla selvästi kohdeltu hyvin; ne ovat luottavaisia ja kilttejä ihmisiä kohtaan. Asukkeja tarhalla on tavallisesti viitisenkymmentä, mutta määrä vaihtelee jatkuvasti. Tarhalla ei ole sähköä eikä vesijohtoa. Ajoittain koirat saavat myös lämmintä ruokaa, joka valmistetaan puulämmitteisellä hellalla tarhan alkeellisissa oloissa.
NYT KAIKKI MUKAAN!
Toimitamme 26. 1. 07 lahjoituksen Viipurin koiratarhalle yhden hyväsydämisen koiranomistajan matkassa. Hän ottaa itselleen koiran Viipurista ja vie hakumatkalla viemisinä kuormamme.
Lahjoita siis sinäkin! Otamme vastaan:
- Ruokasäkkejä (min. 7kg, merkillä ei väliä)
- Hyväkuntoisia remmejä ja pantoja
- Vilttejä koirien makuualustoiksi tarhalle
- Puruluita, massatikkuja yms pikkupurtavaa
Lahjoituksenne -pienetkin- voitte toimittaa allekirjoittaneelle 25. 1. 07 mennessä. OSOITTEEN ANNAN SÄHKÖPOSTITSE!
Tarvittaessa voimme neuvotella myös hausta jos haluatte ehdottomasti olla mukana, mutta ette pääse tuomaan. Ottakaa yhteyttä!!!
Lisätietoja keräyksestä + toimitusosoite: Jenni. ruotsalo@gmail. com.
Lisätietoja karvaturreista sekä Viipurin koiratarhan toiminnasta yleisesti:
Viipurin Koirat Ry
Kukkaromäki 3 c 27, 02770 Espoo
Sähköposti: info@viipurinkoirat. fi
www. viipurinkoirat. fi
KIITOS LÄMPIMÄSTI JO ETUKÄTEEN!!!!!
Kommentit (2)
Itse olen tosin täältä lapin perukoilta enkä varmaan oikein pääse mukaan, mutta toivon, että jotkut trelaiset innostuu!
Tsemppiä!
itsekin olen sieltä juuri koiran varannut. olisi kiva tietää, että kuka muukin pääsee kotiin. =)