kaaduin äsken ulkona, kuuluuko niskasärky asiaan?
taju meni ja naamalleni lensin. polvessa vekki ja huuli halki. ei tule verta enää on vaan turvonnut. jään siis henkiin, mutta pitääkö tuosta niskasärystä huolestua?
Kommentit (8)
menen lepäilemään ja jos olo muuttuu huonommaksi käyn lääkärissä.
ap
Minulla kesti viikon verran niskasärky oltuani peräänajossa. Mitään vammaa ei onneksi tullut vaikka kestikin lihasten toipua.
ovat aihe lääkärikäyntiin.
Jos niskoja jomottelee eikä muita oireita ole, jäisin kotiin
kaatui jäisellä pihalla, menetti tajuntansa. Meni kotiinsa lepäämään, niskaa särki julmetusti, meni sairaalaan, käskivät jäädä yöksi osastolle tarkkailuun, mutta omalla vastuulla poistui sairaalasta, kuoli yöllä aivoverenvuotoon. Että silleen.
Hän kaatui keväällä pyörällä, lensi kasvoilleen ja menetti hetkeksi tajunsa. Ambulanssi vei hänet ensin terveyskeskukseen, josta lähetettiin sairaalaan. Tyttö oli vain väsynyt ja naama veressä, mutta tajunnan menetyksen takia otettiin tarkkailuun. Meille sanottiin, että vuorokauden sisällä selviää, onko aivotärähdystä vakavampaa. Onneksi ei ollut. Niskasärkyä hänellä kesti ainakin viikon.
kaaduin. olo on ihan normaali pimpelipom normaali pimpelipom
ap
Seuraa muutama päivä. Kova tärsky tekee lihaksille kipeää vaikkei mitään olisi rikki.