Tätiyden merkkejä? Minä aloitan: pukukorut.
Muita?
Kommentit (103)
Matalat läskipohjakengät.
Ei hemmetti.Nykyään nuoret käyttävät tätivaatteita ja koruja , esim heminauhoja.
Vaatteet on ihan siistit ja puhtaat, mutta jotenkin yhdistelty miten sattuu. Korkkarit ja ulkoilutakki. Tai hienot vaatteet ja Ecco -kengät.
Giffit facessa. Lähes kaikki noita lähettävät ovat vanhempia naisia. Välkkyviä enkelin kuvia, kukkapuskia tai sydämiä/peukkuja.
- mummo -
Puiset korut. Pikkumyy-muotoinen takki tai villakangastakki. Punaiset paksua kangasta olevat vaatteet. Kalliit ergonomiset kengät. Marimekon reppu. Lyhyt tummanruskea hiusmalli, usein polkkatukka tai pixie cut. Hieman ylipainoa, tietynlainen tanakkuus.
Pukukorut, eli ei jalometallikorut, ovat nimenomaan nuorten suosiossa. Kyllä ne pienet timanttinappikorvikset on enemmän sitä aitoa täti-tyyliä.
Käyttää sanoja "voimaantua" ja "sanoittaa"
Pitkätukkainen leikkauttaa pitkät hiukset lyhyeksi
Lyhyttukkainen värjää tukkansa violetinmustaksi
Kaksoisleuka
Valtavat silmälasit, joissa on strasseja
Vierailija kirjoitti:
Se kun lihoo yhtä paksuksi mitä on pitkä.
Pöydän alle mahtuu seisomaan, mutta ei makaamaan.
Pukukorut tarkoittavat epäaitoja koruja, niitä, joita myydään esim. H&M:ssä. Eiköhän sellaisia käytä nuoret, eivätkä tädit. Tädeillä on luultavasti aitoja koruja.
Vierailija kirjoitti:
Itsevarmuus
Ai sellainen että pelkää ihan kaikkea esim kaupan käytävällä vastaan tulevaa miestä😆
Vierailija kirjoitti:
Itsevarmuus
Eli tervejärkisen itsesensuurin puute.
Polkkatukka