Snack Pilot kokemuksia?
Ootko tilannut Snack Pilotin kautta herkkubokseja ja mitä kokemuksia lähinnä kk-maksujen ja tilauksen peruuttamisen kanssa?
Itse tilasin jokin aika sitten 3 kk tilauksen ja sen kyllä ymmärsin, että tilaus ehkä pitää perua 3 kk jälkeen itse manuaalisesti, ettei jatku 3 kk jälkeen kestotilauksena, mutta onko peruminen helppoa? Hyvin vähän löysin netistä aitoja kokemuksia suomeksi tai englanniksi.
Yks aika iso hälytyskello oli mulle se, että melko pian tilauksen jälkeen tuli sähköpostiviesti, jossa mua pyydettiin vastaamaan viestiin takaisin, että olenhan ymmärtänyt kyseessä olevan tilaus? Tuli heti mieleen, että yrittävät kirjallisena saada multa ikään kuin todisteen, että olen ymmärtänyt kyseessä olevan (kesto)tilaus. Laitoin takaisin melko napakan vastauksen, että en ole sitoutunut maksamaan muuta kuin 3 kk ja tämän jälkeen haluan perua tilaukseni. Katsotaan nyt kuinka käy.
Mutta kaduttaako, että tein tilauksen alunperin? Kyllä. Sivutkin pökkelöt ja käännetty suomeksi transalatella. Harvoin haksahdan nettivillityksiin, mutta tällä kertaa annoin mahdollisuuden. Toivottavasti ei tuu oleen kallis moka
Kommentit (28)
Sama, ostin bf-tarjouksella. Vielä ei oo pakettia näkyny eikä kuulunu mitään. En päässyt kirjautuun mun omille sivuillekaan Snack Pilotin sivuilla, ja sieltä pitäis näkyä paketin seurantatiedot.
Jotenkin tulee mieleen, että yhteistyövideoissa on jotenkin pakko kehua firmaa ja tuotteita? Ja tuskin siis varmaan tuotteissa on mitään vikaa, mutta firma vaan jotenkin epäilyttävä. Kannattaa tosiaan heti perua tilaus, ettei ne veloita tililtä ylimääräisiä tilauksen päätyttyä. Ja senkin jälkeen seurata vähän omia tilitietoja.
Toivottavasti tähän ketjuun alkais ilmestyä lisää kokemuksia. Kiinnostais kuulla. -Ap
Hei täälä kan yksi joka on tilannut
Kaverini kertoi tästä hän sai laatikonsa mutta se kesti kauan
Lähettin niiden sivuston kautta sanomaan tilaus irtti
Ne vastasivat e postissa että tilaus on irttisanottu mutta tilattut tuoteet tule
Eli vastaus on talella seka kuva kaapaus että e postissa jos ongelmia sattuu tulemaan vastaan
Ja oman sivun kautta näkee nyt että se on suljettu mutta tilatut tuoteen tulee
Mitä on aikka luonollista
Toivon mukasn menee hyvin
tunnen itteni tyhmäksi kun lähdin tilamaan
Toivon mukaan tästa ketjusta on jonu mulle avuksi
SORY jos on vähän väärin kiroituksia suomenkieli ei o mun
äidinkieli
Hei täälä kan yksi joka on tilannut
Kaverini kertoi tästä hän sai laatikonsa mutta se kesti kauan
Lähettin niiden sivuston kautta sanomaan tilaus irtti
Ne vastasivat e postissa että tilaus on irttisanottu mutta tilattut tuoteet tule
Eli vastaus on talella seka kuva kaapaus että e postissa jos ongelmia sattuu tulemaan vastaan
Ja oman sivun kautta näkee nyt että se on suljettu mutta tilatut tuoteen tulee
Mitä on aikka luonollista
Toivon mukasn menee hyvin
tunnen itteni tyhmäksi kun lähdin tilamaan
Toivon mukaan tästa ketjusta on jonu mulle avuksi
SORY jos on vähän väärin kiroituksia suomenkieli ei o mun
äidinkieli
Mä tilasin kans bf tarjouksesta. Ei ole vielä pakettia kuulunut. Laitoin viime viikolla viestiä ja sieltä kyllä vastattiin että se tullaan lähettämään muutaman päivän päästä. Toivotaan että sen jo piakkoin saisi.
Tilasin itse marraskuun 9 päivä, 18 päivä tuli seurantanumero mistä näkyi missäpäin lähetys liikkuu, 24 päivä oli postissa, nyt joulukuussa 9 päivä meni taas maksu mutta seurantanumeroa ei oo vielä kuulunut.
Ymmärtääkseni ollut semi pieni yritys ketä saanut näkyvyyttä ja tilauksia huimasti viime aikoina ja heillä ei löydy resursseja kasvavalle kysynnälle.
Saa nähä koska boxi täs kuussa tulee.
Heidän omasta sivusta jos tämä on avuksi jokulle joka on muutanut mieltä
Right of withdrawal
You have the right to withdraw from this contract within fourteen days without giving any reason. The cancellation period is fourteen days from the day on which you or a third party named by you who is not the carrier took possession of the goods. In order to exercise your right of withdrawal, you must send us (SnackPilot, Gurtweilerstrasse 9a, 79761 Waldshut-Tiengen, e-mail address: support@snackpilot.com) a clear statement (e.g. a letter sent by post, fax or e-mail). -Mail) about your decision to revoke this contract. You can use the attached sample revocation form for this, but this is not mandatory. To meet the cancellation deadline, it is sufficient for you to send the communication regarding your exercise of the right of cancellation before the cancellation period has expired.
Hei minä myös tilasin Black Friday tarjouksen ja ei ole vielä tullut tähän päivään asti .
Olen myös asiakaspalvelulle kirjoittanut tästä sanoivat että sattui sekkanus laatikkoiden kanssa kaikki hyvin mutta ei vielä mitään , nyt äsken kirjoitin heille taas kun mulla on mennyt kaksi laatikko maksua lisäâ Eli Black Friday ja kaksi muuta ja vain viimeisin jonka maksu on mennyt 23.12 on Jo matkalla mutta muista laatikoista ei tietokaan .
Kannatta pommittaa asiakaspalvelua kirjoitin taas heille mutta nyt taas he ei vastaa mitään .
Sanoivat viimeksi että me luvataan että se joku päivä tulee mutta tietoa ei ole että milloin !!
Laitoin tähän ketjuun 5. kommentin. Minä sain nyt ensimmäisen boksini. Näytti olevan meksikolaisia tuotteita. Toinen paketti on veloitettu 24.12. ja yksi seurantakoodi on nyt saadun lisäksi tullut spostiin. Bf tarjouksessa piti saada myös joku best-of-box, en tiedä on se joka on jo matkalla vai seuraava maaboksi. Täytyy seurata tilannetta...
Tosi kiva kun kirjoitatte mite on käynyt ja miten onnistuu yhteistyö 🙂 heidän kanssa
Olen tilannut laatikon marraskuun alussa ja se saapuikin noin 3 viikkoa tilauksesta (postitus viikon jälkeen, kuljetuksessa meni noin 2 viikkoa). Olin tilaavinani vain yhden laatikon, mutta kyseessä olikin kestotilaus ja toinen paketti veloitettiin joulukuun alussa ennen kun ehdin perua tilausta. Tästä on nyt kulunut pian 4 viikkoa eikä tilausta ole vielä edes postitettu. Olen asiakaspalveluun ollut yhteydessä, josta vain vastattu, että tilaus postitetaan näinä päivinä (tästä nyt neljä päivää aikaa).
"Yks aika iso hälytyskello oli mulle se, että melko pian tilauksen jälkeen tuli sähköpostiviesti, jossa mua pyydettiin vastaamaan viestiin takaisin, että olenhan ymmärtänyt kyseessä olevan tilaus? Tuli heti mieleen, että yrittävät kirjallisena saada multa ikään kuin todisteen, että olen ymmärtänyt kyseessä olevan (kesto)tilaus. "
Ottamatta muuhun kantaa, niin tuollainen vahvistusviesti pitää lain mukaan lähettää kaikissa puhelin- ja verkkokaupassa tehdyissä tilaussopimuksissa. Eli yhtiö on tässä asiassa toiminut täsmälleen niin kuin pitääkin.
Itellä marras- ja joulukuussa tuli boxit normaalisti, mutta nyt tän kuun boxista ei ole vielä tullut edes seurabta koodia vaikka 11pv tuli vahvistus tilauksesta ja maksu lähti. Vähän jännittää millon boxi mahtaa tulla vai tuleeko ollenkaanOlen eilen laittanut asiakaspalveluun viestiä eilen, mutta ainakaan vielä ei ole tullut sieltä vastausta. Olisi toddella mukava kuulla aikaisempien kirjottajien kokemuksia siitä kuinka kauan on joutunut boxia odottamaan.
Tilasin boksin 2.4.2024 sain seurantatunnuksen 4.4.2024. Paketti tuli lähipostiin noudettavaksi 12.4.2024. Olin erittäin tyytyväinen sisältöön ja ulkoasuun. Ei ollut mitään hämminkiä. Irtisanomisen kanssa ei ole vielä tullut kokemuksia että miten toimii kun 6 kk kokeilu on ohi, vai haluankohan kuitenkin mahdollisesti sittenkin jatkaa jos näin mainioita kokemuksia herkkujen parissa tulee vielä lisää.
Mulla mennyt jo kolme maksua ja vasta yksi boksi tullut.... Ostin 3 kk ja nyt yritän perua ja eivät reagoi sähköposteihin, jossa haluan perua.
Rahat lähtee mutta paketteja ei tule.. olen 2kk odottanut pakettiani ja kysellyt perään usein, aina saa vain pahoitteluja. Vaikka tilasin vain 3kk jakson, tuli se erikseen vielä lopettaa asiakaspalvelun kautta heti viimeisen maksun jälkeen. ÄLKÄÄ OSTAKO! EI VASTETTA RAHOILLE!
Ite irti sanoi tilauksen. Asiakaspalvelu ei ole mistään maailman parhaasta päästä. Edelleen odotan huhtikuun boksia. Viime vuonna alkutalvesta rupesin tilamaan tätä. Silloin boksit tuli viimestään kuun lopussa.
Älkää tilatko. Just taistelen ja yritän päästä eroon kyseisestä firmasta. Otin joululahjaksi 3kk sopparin. Nyt sitä vaan jatketaan ja jatketaan. Paketit kyllä tulee ja rahat lähtee. Nettisivuilta ei peruutus toteudu. Nyt lupasivat sähköpostilla, että kun tämä sopimuskausi päättyy 30.6.2024 niin poistavat tietoni järjestelmästä. En oikein jaksa uskoa...
Vierailija kirjoitti:
Älkää tilatko. Just taistelen ja yritän päästä eroon kyseisestä firmasta. Otin joululahjaksi 3kk sopparin. Nyt sitä vaan jatketaan ja jatketaan. Paketit kyllä tulee ja rahat lähtee. Nettisivuilta ei peruutus toteudu. Nyt lupasivat sähköpostilla, että kun tämä sopimuskausi päättyy 30.6.2024 niin poistavat tietoni järjestelmästä. En oikein jaksa uskoa...
Apua, toivottavasti enää yksikään maksu ei lähde tililtä kun näin asiakaspalvelusta luvattiin.. olin hölmö ja tilasin molemmat (maa ja USA) boxit 3kk jaksolle, eli n. 50€ kuussa. Nyt mennyt 150€ eikä yhtäää laatikkoa ole tullut.. ihan huijaus firma. Poistaa kaikki asiakkaiden negatiiviset kommentit somesta.
Onpa lohduttavaa lukea että muillaki on samoja ongelmia kyseisen asian kanssa. Alotin tilauksen huhtikuussa ja sillon sain ekan paketin, oltiin tyytyväisiä siihen vaikka oliki Suomi-teemainen. Lisäksi tuli myös jenkkilaatikko. Nyt tililtä on lähteny maksu toukokuun sekä kesäkuun laatikoista eikä kummastakaan oo kuulunu sen enempää.
Laitoin toukokuun lopulla aspaan viestiä ja sillon vastasivat, että laatikon pitäisi lähteä varastolta muutaman päivän sisällä. Sen lisäksi on tullu pari tiedotetta 6.6 (tuolloin luvattiin että laatikot lähtee varastolta viimeistään 14 päivän aikana) ja 13.6 (jotain pakkausten parasta ennen-päiväyksistä).
Mihinkään ei voi kirjottaa rehellistä arvostelua, on kyllä aika huijattu olo ja markkinoinnin uhrina tilasin heti 6kk jakson.. joten jos mietit pitäskö tilata, älä tilaa!
Heippa,
Mä ootan myös mun pakettia, toivon todella että tulee. Tilasin black fridayna, vielä ei oo kuulunut mitään.. oon kyllä nähnyt tiktokissa, että ihmiset on tehnyt tän firman kanssa ihan yhteistöitäkin, joten siks ajattelin tän olevan ihan luotettava. Ootko kuullut mitään uutta?