Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten suomessa voi olla puoluesidonnaisia ammattiyhdistysliikkeitä? Kumpiko sai kansan mandaatin, AY liikkeet vai nykyinen hallitus?

Vierailija
02.11.2023 |

Miten tämä toiminta eroaa Venäjästä, Kiinasta tai Pohjois-Koreasta? Kansa antaa mandaatin hallitukselle, mutta puoluesidonnaiset ammattiyhdistysliikkeet kapinoivat vastaan ja yrittävät saada kaikin keinoin kannatuksen alas. Suomi on todella syvällä suossa ja kun katsoo tilastoja, ei voi kun todeta faktat. Ei mitään järkeä enää missään!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hallitusta ja sen päätöksiä saa vastustaa ja kritisoida. Näin ei taida olla esimerkkimaissasi.

Vierailija
2/3 |
02.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hommahan menee tasajakona fifty/sixty siten että vaalien voittaja saa vallan ja ay-liike ja muut valtion varoja omaan kassaansa lypsävät kähmyt saa kansan rahat. Viime vaalikaudella toki ay-liikkeellä oli sekä valta että rahat. Ja sen näkee siitä ettei pelkkä 50 miljardin velkaantuminen riittänyt vaan piti jättää perinnöksi vielä miljardien sote- uniper- ja muita källejä tulevan hallituksen ratkottavaksi. Samaan aikaan ay-liike toki loogisesti raivoaa ettei näitä källejä saa ratkoa ja uhkailee lakolla. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hallitus sai mandaattinsa valehtelemalla. Enää 45 prosenttia äänestäjistä kannattaa hallituspuolueita.