Miks vasemmisto ei nyt ole huolissaan Ruotsiin kohdistuvasta mainehaitasta? Siellä ei kuulemma ole ihminen enää turvassa
Sen lisäksi, että se on mainehaitta, on se myös ihan oikea haitta ihmisten elämässä.
Petteri Orpon mukaan tilanne Ruotsissa on vaarallinen ihmisille: Olemme valmiita auttamaan
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009890226.html
Eli jos niiden armeija ei riitä niin onhan siten vielä meidänkin. Ja ihan totta ei ole suoraan laitonta järjestää tuollaista johonkin maahan? Ja niitä jotka kehityksestä varottaa syytetään rasisteiksi. Koraanimellakota ja no go alueita.
The road to hell is paved with good intentions. Poliitikoilla on velvollisuus suojella ensi sijassa oman maan kansalaisia ja siinä on Ruotsissakin epäonnistuttu. Se, että edes oma maa on turvallinen. Siinä on oikeusvaltio epäonnistunut js ei saa suojeltua omia kansalaisiaan. Päättäjien tyhmien päätösten takia. Jos maassa on no go alueita ja toiset asuu aidatuilla alueilla ne joilla on varaa. Hallitus vähän väliä koolla sisäisen turvallisuuden takia.
Ruotsissa kohistaan aidatuista asuinalueista, joita rakennetaan yhä enemmän "Turvallisuutta, mutta ketä vastaan"