Näytätkö eniten isältäsi, äidiltäsi, isoäidiltäsi vai isoisältäsi?
Kenen ulkonäkögeenit olet perinyt?
Jos näytät eniten isoäidiltä tai -isältä, niin kumman vanhemman puolelta? Ja kerro myös, oletko mies vai nainen.
Vai onko kenties joku serkku kaksoisolentosi? Tai täti, setä, eno?
Kommentit (29)
Mitä anonyymien vastauksista voi lukea?
Kuulemman isoisäni siskoa isän puileltq. Olen nainen.
Näytän isäni äidiltä, ja olen nainen. Isä taas näyttää isältään, joten en oikeastaan muistuta vanhempiani kasvoista.
Olen ulkonäöltäni sekoitus äidinäitiä ja isääni.
Äitini nuoremmalta siskolta. Paljon meissä on äidinkin kanssa samaa näköä, mutta kuulen aina päivittelyä siitä, miten näytän aivan tältä yhdeltä tädiltäni.
Jumalalta. Sukupuolta ei minulla ole. Lisäännyn vain sanan avulla.
Näytän kuulemma aivan isäni siskolta. Pojastani sukulaiset sanovat, että on samannäköinen kuin tämän tädin poika eli serkkuni. Itse en selkeää yhdennäköisyyttä ole havainnut, mutta enemmän mussa on isäni ja hänen äitinsä kuin oman äitini piirteitä. Onneksi ei kuitenkaan yhtä isoa kotkannenää kuin faijalla. Kun olin lapsi ulkotyössä ruskettunutta tummatukkaista isääni nimittivät muut lapset Inkkariksi.
Veljeni ovat sitten enemmän tulleet äidin sukuun ulkonäöltään.
isältä ja isän äidiltä, olen nainen
Ulkonäköni on sekoitus äidinäitiäni ja isän puolelta isotätiäni. Muistan heidät vanhoina ihmisinä ja näytän nykyään liki kuusikymppisenä aivan samalta.
Varsin vaikea sanoa kun minut on adoptoitu.
valitettavasti äidiltäni, en haluaisi nähdä ko. ihmistä joka aamu peilistä ihan pätevästä syystä.
Vierailija kirjoitti:
isältä ja isän äidiltä, olen nainen
Sama täällä.
Melkein kopio äidistäni, mutta myös joitain isän piirteitä näkyy. Luonne on sitten kuitenkin aika paljon molempia vanhempia paskempi.
Näytän isän puolen suvulta. Äitiä ja sukua en kuvista löydä. Samoin poika muistuttaa vaariaan ja isomummiaan.