Ihana tätä rauhaa ja joulutunnelmaa
Meillä oli ja on edelleen ihanan rauhallinen joulu, tällaista juuri toivoinkin. Ihan pienistä en jaksanut nipottaa ja hyvä niin, sain siitä hyvästä mitä kauneimman joulutunnelman :)
Kommentit (2)
lapset nyt 7, 4 ja pian 3, ja ekaa kertaa joulumme meni ns. " putkeen" . Oli koko eilinen ihanan rauhallista, kukaan ei tapellut, mistään ei stressattu.
Itse olin huolestunut, onko lahjoja liian vähän lapsille... tai siis paljon (n.10/lapsi) niitä oli, mutta olisivatko lapset pettyneitä määrään.
Kuitenkin tuntui että kaikkein ihanimmat riemunkiljahdukset tulivat tänävuonna, jolloin kukaan ei ollut toivonut etukäteen mitään!
Leikimme leluilla yhdessä koko illan, ja oli oikeesti niin ihanan idyllistä etten koskaan ois uskonut että meidän perheessä tuollainen onnistuu:)
Hyvää joulua kaikille, täydestä sydämestä!
Vierailija: