Miten miehesi ilmoittaa halustaan?
Kysymys otsikossa. Eli kun miehesi haluaa kanssasi s**siä niin millä sanoin hän yleensä tuo asian esille? Käyttääkö ronskimpaa kieltä vai sanooko jotenkin romanttisesti?
Onko sinulle jonkinlainen ilmaisutapa selkeä tuen off?
Kommentit (37)
Alkaa puhuun aina "piirakasta" - että tekis mieli vähän piirakkaa. Aika vaikea koskaan syttyä. Meillä seksiä enää pari kertaa vuodessa. Epäilen myös, että pettää, mutta ei jaksa enää edes kiinnostaa.
Vierailija kirjoitti:
Tosi ällöttävästi: raikastellaanko?. Jo avaus on yhtä paskaa laatua kuin seksi itse.
Tiesitkö että paras aika jättää sika on elo-syyskuussa.
Halaa, suukottelee, koskettelee hellästi ja siitä se sitten lähtee.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tosi ällöttävästi: raikastellaanko?. Jo avaus on yhtä paskaa laatua kuin seksi itse.
Tiesitkö että paras aika jättää sika on elo-syyskuussa.
Jätetty jo maaliskuussa, mutta avioero ei vielä voimassa.
Vierailija kirjoitti:
Halaa, suukottelee, koskettelee hellästi ja siitä se sitten lähtee.
Sama. Jos vaikutan etten ole sillä hetkellä kympillä mukana enkä ehdi sitä itse kertoa, saattaa lisäksi kysyä olenko väsynyt tms. ja ei mennä loppuun saakka.
Ilmoittaa, että menen nyt suihkuun. Muutoin käy suihkussa ihan ilman siitä erikseen sanomatta.
Naisten seuraa siedetään yhden asian takia. Harvoin sinkkunaisilla on miespuolisia kavereita.
Ei vanhapiikaveloilla, jotka ovat palstan suurin käyttäjäryhmä, ole miestä eikä seksiä.
Alkaa hiplailemaan rintoja ja suukottelemaan kaulaa
Tuijottaa lasittunein silmin ja huohottaa.
Huudan ohoi masto on pystyssä. Jos ei muija ilmesty petiin puolessa minuutissa niin huudan saman megafooniin. Joskus pitää tarkentaa et sinä naapurin muija.
Sanoo että tules tänne nyt, ja nostaa peittoaan. Mutta minä yleensä kerkiän sinne ennenkuin kysyykään.
Ei mitään , onko siihen muka olemassa joitain eleitä yms?. En naisena ihan nyt älyä. En kyllä itsekkään pyydä sitä mitenkään erikseen. Toki ollaan kyllä aika seksuaalisesti kuollut pariskunta. Jo seksistä puhuminen saa vaivautuneeksi.
Itse miehenä haluaisin että nainen tekisi sen selväksi mitä on vailla?. Silleen intohimoisesti tai vaikka yllättäisi, mutta EI. Aina pitää kysyä, ja no. Sen takia ei seksiä enää juuri olekkaan. Mitä järkeä jos aina mennään tutulla vanhalla kaavalla. Sisään/Ulos/Sisään/Ulos. Asennonvaihto, Sisään/Ulos....
Se että siihen tulisi ripaus sellaista tiettyä haluttavuutta yms näkyisi selvästi vaan ei. Saattaa kysyä, en kerkee kunnolla vastaamaan ni kuuluu "no ei sitten". Ja tuo jos mikä on raivostuttavaa. Ei seksin suhteen pidä jumalauta kiirehtiä. Vaan aikaa käyttää siihen. Hätiköidysti tehtyä ruokaakaan kukaan syö.
Riippuen mitä on vailla niin kertoo että tänään:
- Rakastellaan
- Naidaan tai pannaan
- Pornoillaan
Meillä noilla kaikilla on ihan omat merkityksensä
Tasapuolisuuden vuoksi kerron vaimoni tavan: hän kihisee kiukusta puolituntia sen jälkeen, kun olisi ollut halukas ja minä toope en osannut silloin ehdottaa.
Tosi ällöttävästi: raikastellaanko?. Jo avaus on yhtä paskaa laatua kuin seksi itse.