Xtra halpis-hammastahna 0,79€ ???
Yli puolet halvempaa kuin joku pepsodent. Onkohan tää silti ihan hyvää tavaraa?
Kommentit (15)
On hyvää tavaraa, osta pois. Ihan sama määrä fluoria siinä on.
T. Hammaslääkäri
Maksaa meidän S-marketissa vain 0,71 €/tuubi.
Ei Suomessa sentään vale-tuotteita myydä kuten Kiinassa.
Ihan samanlaista hammastahnaa kuin muutkin, miksi maksaa hienosta nimestä ?
Lidlissä on myös halpoja hammastahnoja ja mielenkiintoisia makuja, vähän erilaisia kuin peruspepsodentit.
Pepsodent on turvallisempi eikä paljoa kalliimpi. Kyllä ne sitten kaikkea myyvätten.
Meidän kaupassa hinta alkoi kutosella ja putkilo oli iso. Ostin kokeeksi vaikka säästö ei olekaan suuri. Laitan nuoren "meikkipussiin" kun paljon kulkee ja hammastahnoja unohtelee
Tuntuu että vain pahentaa hengenhjua tuo tahna...ei jatkoon! Heti kun vaihtoi apteekista ostettuun oli ero kuin yöllä ja päivällä
Ostin ihan mielenkiinnosta ja täytyy sanoa että en taida enää muuta ostaakaan. Hyviä puolia ovat tahnan mieto piparmintun maku, ei vaahtoa eikä ärsytä limakalvoja, joten sopii myös herkälle suulle. Suosittelen!
Jokainen hammastahna, jossa ei ole ilmoitettu hankausarvoa, on epäilyttävä ja jää minulta ostamatta. Pahimmassa tapauksessa tuollaisella tahnalla saa tuhottua hammaskiilteen. En siis ostaisi, mutta en osta myöskään pepsodentia.
On.