Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten sijoitat säästösi?

Vierailija
18.12.2006 |

Muutama tonni on kertynyt säästöä ja mietin just miten sijoittaisin ne. Korkorahastossa on pari tonnia ja enempää en korkorahastoon halua laittaa. Mietin just Eurooppaan sijoittavaa yhdistelmärahastoa ja sitten haluaisin vielä jonkun toisenkin, mutta mikä se voisi olla? Ihan puhdasta osakerahastoa ajattelin, olisko joku kotimainen hyvä? P-Ameriikkaan tai Japaniin ei kai kannata nyt sijoittaa kun sielä menee huonosti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli on pari kämppää joita vuokraan (tuotto tulee vuokrasta. Näillä hinnannousuilla voisi tulla myyntivoitostakin, mutta sen varaan ei yleensä kannata laskea) vaatii kyllä enemmän kuin pari tonnia ja pitkäaikaisen sitoumuksen.



Lisäksi sijoitan omaan ja laten kulttuuriseen pääomaan. Ts tuhlaan rahaa siihen että kierretään museoissa ja teatterissa ja konserteissa, hankin lapsille soittimia ja soittotunteja jne.

Vierailija
2/2 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitäs sanotte?



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla