Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hahaa huutonetin pmaensiv sai nyt kieltomerkin!

Vierailija
17.12.2006 |

siis tuo tyyppi jolla oli ainakin kaksi tuplatunnusta ja joka vedätteli postimaksuissa. ihan oikein sille!

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
17.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

MITÄ MUITA TUNNUKSIA P:LLÄ OLI?

Vierailija
2/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tekee näköjään taas kauppoja huutiksessa. Miten kieltomerkin saa pois ?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sillä ainakaan nyt mitään sämppyä ole..

Vierailija
4/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vedätti tuplatunnuksilla ja huijasi ilmeisesti postimaksuissa.

Vierailija
5/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta, mutta........

YP on sellanen veijari, että se availee noita tunnuksia miten sattuu. Pari esimerkkiä:

1. Yksi " nettimyyjä" , joka myi/myy mm. levyjä ja josta on netti pullollaan ketjuja, kun tuo ei ole toimittanut maksettuja tuotteita jne. Tuo sitten sai hampparin, joka kesti peräti kuukauden vai kaksi.

2. Toinen sankari myy kahdella tunnuksella piraatti Burberry vaatteita ja osoitetiedot ovat tismalleen samat, ainoastaan sillä erotuksella, että sähköpostiosoite on luonnollisesti eri. Toinen tunnus sai bannia, mutta se oli myyjän mukaan sen takia, että hän oli käyttänyt harhauttavia hakusanoja. Nyt ne molemmat tunnukset ovat taas auki. Ja tuo banni kesti peräti kolme päivää.

Vierailija
6/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


YP on sellanen veijari, että se availee noita tunnuksia miten sattuu.

No, tiedätte ainakin tämän tapauksen. Älkää alkako kyseisen myyjän kohteista kilpasille ainakaan nollapalautteisten kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sääntöjenrikkojien tarvitsee vaan vähän vinkua niille ja tunnus avautuu heti.

Ja tuolla on yksi tyyppi, joka avaa heti uuden tunnuksen, kun vanha saa bannia. Tolla on jo ollut vuoden/puolentoista vuoden sisään ainakin 20 eri tunnusta (viimeisin oli Destiny18). Tuo on sellainen hupihuutaja, joka huutaa hullunkiilto silmissään Ihaa tuotteista ties kuinka paljon ja lunastaa n. joka kolmannen kohteen. Ensin myös postittaa maksetut paketit, mutta kun negaa alkaa kertymään lunastamattomista huudoista, myös pakettien postitus rupeaa kestämään. Tuolla on jo ties kuinka monta rikosilmoitusta perseellään, mm. kännykkäkaupoista ja viime jouluna, kun huijasi ties kuinka monelta ihmiseltä ties kuinka monta sataa euroa sillä Disney_store tunnuksellaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kahdeksan