Siis voi kiesus, että jotkut naiset ovat LAPSELLISIA. Jos mies unohtaa
synttäripäivän, niin ei kuulemma enää sen jälkeen unohda. Oletteko ajatelleet kasvaa aikuiseksi? Naapurin ämmä on just samanlainen nalkuttava kanahaukka, joka aina jaksaa marista miehensä aikana ulkona " ei se taaskaan muistanut" Ja kun mies sitten osti Nokian kännykän seuraavana synttärinä niin sekin oli aivan väärä malli.
Meillä asiat on niin että vain lapsille lahja synttäripäivänä. Meillä aikuisilla on jo kaikenlaista ja jos jotain haluaa voi sen itsekkin ostaa. Me osaamme olla tyytyväisiä tähän kaikkeen eikä tarvita lahjoja.
Kommentit (4)
niin kyllä kuulisin siitä vielä vuosien päästä...
Ne jotka vaativat itseään palvottavan ja lahjatoiveen luettavan ajatuksista ovat vain huonolla itsetunnolla varustettuja vikisijöitä.
Minun mieheni ei muista syntymäpäivääni, koska ei pidä syntymäpäiviä tärkeinä. Lapsemme syntymäpäivän taitaa muistaa... Mutta hääpäivän hän muistaa, ja kihlajaispäivänkin, koska niillä on hänelle suurempi merkitys. Eikä siinä ole minusta mitään loukkaavaa. Yhteisestä sopimuksesta emme ostele lahjojakaan toisillemme.
Hyvää joulua.