Olen nelikymppinen ja kaksi 70 v naapurimiestä on sanonut kauniiksi. Mitä pitäisi ajatella?
Olenko niin rupsahtanut että pitävät ikäisenään? No ei vaineskaan, olen aika freeshi. Mutta ihmeellistä, että kaksi.
Kommentit (32)
Ehkä ne on vain huomannut että olet epävarma. Haluavat rohkaista sua?
Miksi tuota pitäisi jäädä miettimään?
Lasten ja vanhusten suusta kuuluu totuus. Ole siis iloinen, että olet kaunis.
"Mitä pitää ajatella?" Naapurin miehet pitävät sinua kauniina 40 v. naisena.
Kai muistit kiittää kohteliaisuudesta?
Olet ainakin joidenkin silmissä kaunis. Peli ei ole menetetty.
Pitää ymmärtää, että tuon ikäiset miehet ei näe ilman laseja kunnolla. Suhtautuisin tähän varauksella.
Onpas kohteliaita herrasmiehiä! Kiva juttu.
Näytät varmaan riskiltä omaishoitajatyypiltä. Tulevaisuutta silmällä pitäen.
Palstaulien märkä toiveuni. Ap on meille kaikille niiiiiin tuttu Pertti.
Ajattelen että olet vähän säälittävä, mihin tarvitset vieraiden miesten ihailua muutoin kuin heikolle itsetunnollesi. Normaali ihminen ei jää pidempään pohdiskelemaan tällaisia eikä ainakaan tule kirjoittamaan siitä vauvapalstalle.
Olen viisikymppinen nainen ja juuri ne noin 70+ ikäiset miehet yrittävät kovasti iskea ja flirttailla.
Olin eka ihan että niinku mitä, mutta sitten tajusin että yli 40 v miehet usein käyvät kuumana itseään 10-20 vuotta nuorempiin. Kai se on joku luonnonlaki.
Ja siksi on vanhempana naisena on niin vaikeaa löytää omaikäistä miesseuraa. Onneksi poikkeuksia kuitenkin on :)
Kyllä meikä-äijääkin on kaksi 70 v. yhdessä asuvaa naapurimiestä kehunut kauniiksi ja niinpä päädyimme yhdessä saunaan ja mun saippua tippui suihkuhuoneessa lattialle ja sitten ooooooh, loppu jääkin arvailujen varaan.
Eihän tossa oo mitään ihmeellistä. Voit näyttää nuoremmalta, monet 40:set näyttää kolmekymppisiltä ja 70-vuotiaan silmään näytät muutenkin nuoremmalta. Iloitse ja ole hyvilläsi.
Ei tuo ihmeellistä ole. Mua on kehunut reilusti vanhemmatkin miehet. Viiskymppisenä ja nuorempana.
53v.
Vierailija kirjoitti:
"Mitä pitää ajatella?" Naapurin miehet pitävät sinua kauniina 40 v. naisena.
Kai muistit kiittää kohteliaisuudesta?
Kiitin kyllä. Ap
Vierailija kirjoitti:
Pitää ymmärtää, että tuon ikäiset miehet ei näe ilman laseja kunnolla. Suhtautuisin tähän varauksella.
Naurahdin. Niin ja molemmilla on lasit! Ap
Todistaa vaan sen, että papat vahtaavat yhä omien lastensa ikäisiä naisia sillä silmällä. Ovat vahdanneet luultavasti aina.
Heille oletkin "nuori" jota vielä kehtaa katsella ilman pervertin mainetta.