Lue keskustelun säännöt.
Lahjaideoita hoitajille kaivataan!
01.12.2006 |
Mitä olet antanut tai annat? Onko lahja ollut henkilökohtainen vai henkilökunnan yhteinen? Jos joka lapselta tulee se konvehtirasia niin voi tulla suklaat jo korvista. ;)
Kommentit (4)
tykkäsin joulukortista jossa oli lapsen kuva ja kukka olis kiva joulutähti tms.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sairas mielikuvitus kuvitteli jo heidät kahvitauolle viinipullon kera. ;) Mutta tuollainen kahvipaketti vois olla must! Kaupassa olin näkevinäni sellaisen paketin missä oli kahvia ja suklaata. Onko muuten päiväkodissa yleensä talonpuolesta kahvit vai työntekijöiden " kahvilipas" ?
-kahvia
-teetä
-hunajaa
-sinappia
- kynttilä
- servettejä
- joulukinkku
voin suositella esim. viinipulloa. Hyvää viiniä ei ole koskaan liikaa vaikka tulisi monta monta pulloa :) Niille ainakin käyttöä vuoden mittaan, ei mene heti pilalle (en ole mikään alkoholisti. mutta tykkään viikonloppuisin ruuan kanssa hyvästä viinistä).
Kahvia/ teetä jos tiedät kumpaa hän juo mieluummin. Tuoksusaippuaa myös.