Kännykkä tuhoaa parisuhteet
Miten parisuhteet voi olla millään tasolla tyydyttävät, kun puoliso istuu kaiket vapaa-ajat kännykkä kourassa. Turha siinä on ihmetellä mihin läheisyys ja seksi on kadonnut, kun toinen ei edes yritä yllä pitää niitä.
Kommentit (5)
Miten ketään voi missään kohdata kun osa kulkee kadullakin nenä ruudussa.
Olin kerran bileissä, missä kolme naista istuivat käytännössä puhelintaan hiplaten ja tuijottaen, miehet sen sijaan mm. keskustelivat, pelasivat ja saunoivat.
Sama ystävyyssuhteissa. Jos olen kaverin kanssa liikenteessä en halua kuunnella hänen puhelimensa merkkiääniä että viesti tuli + tätä seuraavaa keskustelun katkeamista ja puhelimenräpellystä. Yhden kaverin pakotin sulkemaan puhelimen uhaten palata takaisin kotiin, jos ei ulkoilu ilman kännykkää onnistu.
Kaveerasin yhden upean ja fiksun naisen kanssa pari vuotta. Yhden kerran, yhden ainoan kerran tänä aikana hän kaivoi puhelimen esiin ottaakseen maisemavalokuvan. Riippumattomuus puhelimesta oli oikeasti virkistävää, huonompana puolena, ihan vain mainitakseni, häntä ei ihan aina ja samantien saanut puhelimella kiinni.
Tämä.