Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kakkutaiturit huomio !!

07.11.2006 |

Tyttären synttärit lähestyy ja pariin juttuun kaipailen neuvoja:



- Ajattelin tehdä poni tai prinsessa-aiheisen kakun. Miten onnistuisin saamaan kaunista aikaiseksi? Löytyykö hyviä ideoita? Ruokaohjeita ja herkkuja a`la Marie löysin aivan mielettömän ponikakun, mutta tuollaiseen eivät taitoni todellakaan riitä! Olisko teillä vinkkejä hieman vaatimattomampaan toteutukseen? Poni tai prinsessa jutut miellyttäisivät päivänsankaria ihan taatusti.



- Ja sit toinen mietityttävä juttu:

Miten kakun pursotuksen saa onnistumaan? Omistan tupperin pursottimen ja käyttövinkkejä kaipailen. Miten onnistuisin saamaan kauniin lopputuloksen? Tekeleeni ovat jotenkin... " kökköjä" .

Laitanko kerman sekaan jotain muutakin, vai...

Opastaakaa nyt avutonta (= -Kiitos-



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo Marien kakku oli todellakin upea! Jos osaat yhtään piirtää tai maalata, sen tekeminen ei kuitenkaan ole mahdotonta. Olen itse kokeillut lähinnä vaahtokarkkifondanttiin kirjkoittamista ja siitä tuli ihan kiva. Eipä se piirtäminen ole sen kummempaa, jos sen vaan osaa, itse en osaa piirtää.



Eikö kiinnostaisi tehdä prinsessa/barbiekakkua?



Laitan tähän linkin omaan kakkukategoriaan, sitä kelaamalla löydät muutamia barbiekakkuja.

Voin tässä jo kertoa, että siihen riittää, kun tilaat Bake and partylta barbienuken, joka on tarkoitettu kakkuja varten. Sellainen maksaa muistaakseni 7 euroa, niitä on tumma- ja vaaleahiuksisena.



Tuollainen kakku on helppo tehdä. Voit kuorruttaa sen vaikka vaaleanpunaisella kermalla, jonka värjäät elintarvikevärillä, tai voit ostaa kaupasta mansikkakermaa, joka on valmiiksi vaaleanpunaista ja maistuu mansikkapehmiselle. Koristeeksi voit laittaa vaikka jotain pieniä karkkeja tms.



Lisää voit kysellä tuolla blogissani, autan mielelläni=)



http://www.lintu75-2.vuodatus.net/blog/category/T%E4ytekakut



http://www.bakeandparty.com/







Vierailija
2/2 |
13.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kivoja ideoita nappasin sivuiltasi. -Kiitos kaunis-



Tuo barbiekakku tuntuu jostain syystä liian ylivoimaiselta...

Taidan kokeilla jotain muuta.



Kehittelen vielä ideoita päässäni...

Muittenkin vinkit tai kertomukset siitä, mitä olette tehneet

ovat tervetulleita !!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla